Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колишній бойовик "ДНР" добровільно здався українській поліції

Сепаратист активно діяв у 2014 році.

У Селидовому Донецької області місцевий житель прийшов до поліції та повідомив про власне співробітництво з сепаратистами у 2014 році. Він зізнався, що зі зброєю в руках чергував на блокпосту поблизу Ясинуватої.

Безробітний 27-річний чоловік прибув до Донецька у вересні того року та вступив до незаконного збройного формування під назвою "Донецьке народне ополчення". "Новобранцю пообіцяли високу зарплатню, видали зброю й призначили черговим на блокпості біля Ясинуватої. Там разом із іншими бойовиками він перевіряв автотранспорт та документи осіб, що перетинали блокпост", - розповіли в поліції регіону.

Фотогалерея На Донбасі затримали бойовика "ДНР", який 6 років перебував у загальнодержавному розшуку (3 фото)

Зі слів прихильника сепаратистів, він швидко розчарувався в захисті "ДНР" і здав зброю. Чоловік не отримав грошей і повернувся до Селидового, де впродовж п’яти років тримав своє співробітництво з терористами в таємниці. На зізнання його підштовхнула інформація про можливе звільнення від відповідальності для осіб, які добровільно звертаються до правоохоронців та не мають на своєму сумлінні тяжких кримінальних злочинів.

"Наразі з ним працюють слідчі Селидівського відділення поліції. Нагадуємо, згідно з ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу України, держава гарантує звільнення від відповідальності особі, яка не скоювала тяжких злочинів проти людей, добровільно залишила лави НЗФ та повідомила про це правоохоронцям", - повідомляють поліцейські Донецької області.

Це далеко не перший подібний випадок у Селидовому. Торік там здався правоохоронцям інший колишній бойовик, який за обіцянку отримувати 200 грн на день пішов на співпрацю з "ДНР". Він допомагав терористам зводити оборонні споруди на мосту поблизу Карлівки, потім отримав позовний "Малюк" і заступив на блокпост. Там до його обов'язків входила перевірка автотранспорту і документів у осіб, які рухалися з боку Галицинівки.

Відео Чоловік, який півроку перебував на боці сепаратистів, добровільно здався СБУ

Чоловік прийшов із каяттям у межах програми "На тебе чекають удома". Активної участі в боях він не брав: працював у військовій поліції та перевіряв авто на блокпостах. Усі його свідчення правоохоронці перевірили на поліграфі, і лише коли пересвідчилися, що той не бреше, прокуратура відмовилася від звинувачень. Його звільнили від кримінальної відповідальності. 

Чоловік, який півроку перебував на боці сепаратистів, добровільно здався СБУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції