Командира батареї "Київської Русі", який вивів з-під Дебальцевого 55-х бійців, арештували у Краматорську

Харківська військова прокуратура підтвердила інформацію про переведення Євгена Ткачука до Краматорська.

Командиру батареї Євгену Ткачуку, який вивіз з-під Дебальцевого 55 бійців батальйону "Київська Русь", суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Про це розповів ТСН.ua заступник командира батареї 25-го окремого мотопіхотного батальйону Олег Потайчук, який на часі разом із рештою бійців батареї перебуває у Харкові.

За його словами, вночі проти 3 лютого Ткачука перевезли у Краматорськ та одразу відправили у суд.

"Вчора я спілкувався з адвокатом, там вже знайшли одне порушення, на підставі якого його з Харкова вночі вивезли до Краматорська, вдень пред'явили звинувачення і одразу ж суд визначив йому міру запобіжного заходу - взяти під варту. За моєю інформацією, він знаходиться у Краматорську", - повідомив Потайчук.

Боєць також додав, що сьогодні, 4 лютого, він особисто зустрічався з міністром оборони Степаном Полтораком. "Він сказав, що це під його особистим контролем", - повідомив Потайчук.

Військовий прокурор Харківського гарнізону підтвердив інформацію про переведення Ткачука до Краматорська. "Ми передали справу за підслідністю до Головної військової прокуратури ГПУ і відповідно написали листа про його переведення у Краматорськ, в ізолятор тимчасового утримання. Ми провели першопочаткові слідчі дії, усіх опитали за цими обставинами і передали справу далі", - повідомив Андрій Глумаков.

Зв'язатися із Генеральною прокуратурою України ТСН.ua на часі не вдалося.

Командира можуть засудити за виведення бійців з оточення під Дебальцевим

Командира батареї, що вивіз з-під Дебальцевого 55 бійців батальйону «Київська Русь», затримано за підозрою про навмисне невиконання бойового наказу. Його підлеглі готові штурмувати військову прокуратуру Харкова, де він зараз перебуває. Мовляв, Євген Ткачук зберіг їм життя, вивівши з поля бою. Взяв відповідальність на себе, бо ні від комбата, ні від штабу АТО тривалий час не отримував чіткого наказу, як діяти в умовах ймовірного оточення

2 лютого повідомлялося, що Ткачука затримали на 72 години за обвинуваченням - невиконання наказу. Однак бійці батареї, яких Ткачук вивів з-під обстрілу, запевняють, що ніяких наказів їм не надходило.

Заступник командира батареї Олег Потайчук зазначив, що його та інших бійців починають звинувачувати у боягузтві через те, що вони залишили поле бою. "Ніхто, я впевнений у своїх людях, жодна людина не боягуз. Я з кожним готовий піти в бій. Я знаю, що кожен прикриє собою свого товариша", - заявив на це Потайчук.

"Всі бійці, які вийшли з-під артилерійського удару, бомбардувань, з цих оточень, всі як один готові взяти зброю і піти назад, але не на таких умовах - без всякої техніки, без нічого", - наголосив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: