Консультативна рада та обмін полоненими: ЗМІ оприлюднили документи, які підписала ТКГ у Мінську

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сторони погодилися запровадити Консультативну раду, де будуть присутні по 10 представників від України та ОРДЛО, а Росія виступатиме спостерігачем.

Під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 11 березня за участю голови Офісу президента Андрія Єрмака та заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака було підписано низку документів, один із яких був про створення Консультативної ради, куди увійдуть по 10 представників від України та ОРДЛО, а Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ будуть там лише спостерігачами.

Відповідні документи оприлюднило видання "Дзеркало тижня".

Зазначається, що рішення ТКГ про утворення Консультативної ради буде підписано 25 березня після консультації із представниками Росії, ОБСЄ, Німеччини та Франції. До цієї ради увійдуть по 10 представників від України та ОРДЛО, а також по 1 від РФ, ОБСЄ, Німеччини та Франції, які матимуть лише дорадчий голос. Представники ж України та ОРДЛО будуть повноцінними учасниками цієї ради та матимуть вирішальне право голосу. Рішення ради будуть консультативними, а ухвалюватимуться 3/4 голосів.

"Основним завданням ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексів заходів, зокрема щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України", - наголошується в підписаному документі.

Окрім питання Консультативної ради також було ухвалено ще низку рішень. Зокрема про те, що до 18 березня 2020 року у ТКГ мають бути передані списки на обмін за форматом 51 на 40, а до 25 березня – подати загальні списки осіб, які мають бути звільнені в рамках обміну та забезпечити до них доступ Червоного Хреста.

документи з Мінська
Дзеркало тижня. Україна
документи з Мінська
Дзеркало тижня. Україна

До 18 березня сторони також повинні подати свої пропозиції щодо нових ділянок для розведення сил та засобів на Донбасі, а представникам ОРЛО до 25 березня необхідно надати письмові пропозиції щодо термінів та механізм одночасного відкриття КПВВ у Золотому та Щасті.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 11 березня сторони домовилися про звільнення утримуваними особами (про кількість та дати не повідомляється), а також про нові ділянки розведення сил і засобів на передовій на Донбасі.

Плейлист 18 відео Тристороння контактна група — Мінські угоди

Для мирного врегулювання ситуації на сході України сформована уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії. Мінські перемовини проводились з метою полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Головне про узгодження і порушення Мінських угод.

Тристороння контактна група — Мінські угоди

Залиште свій коментар

Вибір редакції