Контррозвідка СБУ розкрила "вартового кордону ЛНР", який стежить за ватажками терористів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Терорист контролює переміщення автотранспорту через кордон з РФ.

Контррозвідка СБУ спільно з ТСН.ua розповідає громадськості про російських військових, які беруть участь у бойових діях на боці "Л/ДНР". 

Цього разу йтиметься про про начальника "служби прикордонної охорони" так званого "міністерства державної безпеки ЛНР". Прізвище цієї людини ретельно приховувалося. Навіть найближчі підлеглі не знають справжніх персональних даних "головного прикордонника" окупованої Луганщини.

Ним виявився Микола Крайній, який народився 1 січня 1965 року у селі Самарське Петропавлівського району Дніпропетровської області України. Мешканець міста Таганрог Ростовської області.

На тимчасово окупованих територіях України використовує вигадане прізвище "Кравцов".

Кадровий офіцер ФСБ РФ, формально – військовий пенсіонер. Колишній співробітник Прикордонного управління (ПУ) ФСБ РФ у Ростовській області; зокрема, ще 2010 року займав посаду старшого офіцера відділення розвідки оперативного відділу ПУ ФСБ у Ростовській області. Був зареєстрований за адресою розташування колишньої прикордонної комендатури у місті Таганрог (вулиця Портова, 1а). Нинішня адреса Крайнього у Таганрозі – 20-й провулок, будинок 98.

2012 року, вже після виходу на пенсію, колишній прикордонник вирішив зайнятися мирними справами та очолив приватну компанію, яка займалася ремонтом та обслуговуванням будинків та споруд -

контррозвідка кравцов 1
СБУ

Однак щось пішло не так і справи підприємства не залагодилися. Але 2014 року розпочалася окупація Росією Донецької та Луганської областей. Кордон з Україною Крайній знав дуже добре і охоче відгукнувся на пропозицію колишніх колег з ФСБ повернутися до попереднього профілю діяльності.

Наприкінці 2014 року він спочатку був призначений на посаду заступника керівника "служби прикордонної охорони (СПО) МДБ ДНР" з питань розвідки та займався, передусім, створенням оперативних підрозділів цієї структури; дещо згодом почав виконувати функції начальника штабу СПО. З метою приховування присутності представника російських спецслужб на окупованій території України, Крайній почав використовувати для прикриття прізвище "Кравцов".

Основна функція "Кравцова" у той час – розбудова прикордонної служби "ДНР" за зразком аналогічних структур в російській ФСБ. Також "Кравцов" неофіційно наглядав за керівниками "служби прикордонної охорони", спершу - колишнім українським прикордонником, який перейшов на бік окупантів - Володимиром Самодєдом, 1957 року народження.

контррозвідка кравцов 2
СБУ

Після звільнення Самодєда, його місце зайняв інший зрадник, цього разу з числа колишніх співробітників МВС України –  Георгій Рижих, 1964 року народження.

контррозвідка кравцов 3
СБУ

Подальшому кар’єрному зростанню Кравцова-Крайнього посприяло його давнє знайомство з колегою по Прикордонному управлінню ФСБ РФ по Ростовській області – Равілем Садиковим, який 2017 року був відряджений до Донецька під псевдонімом "Антонов" та обійняв посаду першого заступника міністра "МДБ ДНР", а згодом – "міністра державної безпеки ЛНР".

контррозвідка кравцов 4
СБУ

Старий знайомий запропонував Крайньому переїхати з Донецька до Луганська та лобіював його призначення вже на посаду начальника "служби прикордонної охорони ЛНР" 2018 року, яку він займає і на цей час.

Профіль діяльності "Кравцова" достатньо широкий. Підконтрольні йому "прикордонні загони" є господарями пунктів перетину лінії розмежування та непідконтрольної ділянки російсько-українського кордону і регулярно затримують тих громадян України, які потрапили у "чорні списки" "міністерств державної безпеки". Підстави для цього можуть бути різними – негативне ставлення до російської окупації, участь у акціях протесту, невдоволення міською та районною владою, а в деяких випадках - фіктивні звинувачення у "шпигунстві" чи потреба "потрусити на підвалі" більш-менш заможного громадянина, що має на меті покращити матеріальне становище терористів.

Також одне із завдань "Кравцова" - ретельно пильнувати за перетином "кордону" між самопроголошеними республіками та Ростовською областю Росії ватажками "ДНР" та "ЛНР". Відомо, що кожна поїздка цих "ВІП-персон" попередньо узгоджується з ФСБ РФ, а про подробиці перетину кордону "Кравцов" кожного разу доповідає своїм колишнім колегам з Ростовської області.

Потрібно зазначити, що росіяни не надто довіряють своїм маріонеткам на чолі невизнаних республік - до прикладу, у випадку попереднього "глави ДНР" Захарченка російські прикордонники епізодично отримували вказівки від керівництва ФСБ не впускати цього "головнокомандувача" на територію РФ (як правило, це траплялося з метою профілактичного впливу на впертість "глави республіки" у деяких питаннях, що, зрештою, і призвело до його ліквідації російськими спецслужбами).

Звичайною практикою охоронців "державного кордону ЛНР" є вимагання грошей від громадян нашої держави, які виїжджають на підконтрольну Україні територію. З цією метою "прикордонники" штучно затягують процедуру проходження контролю, у результаті чого створюються багатогодинні черги, а прискорити процес можна елементарним способом – домовившись з підопічними Крайнього за грошову винагороду.

Ще одним важливим елементом діяльності "Кравцова" є практично повний контроль за переміщенням автотранспорту через кордон з РФ, що дає йому можливість у змові з прикордонниками Ростовської області безперешкодно пропускати вантажі "потрібних людей", у чому він набув немалого досвіду під час своєї служби в Прикордонному управлінні ФСБ РФ по Ростовській області.

Варто зазначити, що колишні колеги Крайнього по цьому регіональному підрозділу ПУ ФСБ доклали чимало зусиль до захоплення східних областей України. Саме ці люди безперешкодно пропускали в Україну озброєні загони козаків Козіцина, КАМАЗи з боєприпасами, вказували бойовикам на слабоконтрольовані ділянки кордону та мовчки спостерігали за нападами терористів на українські пункти пропуску. Cаме вони за вказівкою вищих чинів ФСБ безперешкодно пропустили на українську територію групу Гіркіна-Стрєлкова у квітні 2014 року.

Варто також пам’ятати, що артилерійські обстріли військами РФ української території влітку цього ж року здійснювалися із зони їхньої безпосередньої відповідальності – прилеглої до українсько-російського кордону території РФ.

У попередніх публікаціях йшлося про особистих охоронців ватажка "ДНР" Олександра Захарченка, а також про знищеного у Сирії генерала РФ Валерія Асапова і генерал-майора Валерія Шарагова, які брали участь у військових діях на Донбасі. Про генерала Михайла Теплинського відомо, що його приїзд на окуповані території прирівнювався до Армагедону. А ще один російський генерал Борис Фомичев став відомим після викладеного в Інтернет запису його гнівної промови, адресованої чеченським найманцям, які з переляку втекли з поля бою.

Також була інформація про генерала Геннадія Анашкіна, який захоплював Крим та керує "армією ЛНР". Та про розгульне життя полковника армії РФ на Донбасі "Баркаса". Про Полковника РФ "Юстаса", який наглядає за військами "ЛНР" та ховається від кредиторів у Луганську. Також розвідка викрила п'ять росіян-розвідників, які воюють за терористів "ДНР". Та про "Петлія" і "Змія", які повоювали за "ЛНР". Про офіцера "Урала", який розмістив на сайті знайомств для гомосексуалістів інтимні фото та розкрадав "армію ЛНР". Про полковника РФ, який нищив українські КПП та тоннами крав бензин "ДНР". Та про "Бійська", який возив терористам "ДНР" гуманітарку, а потім переключився на Африку.

Про цілу організацію російських нацистів "Імперський легіон", яка допомогала Гіркіну та "ДНР". Про "Фому", який брав участь у трагедії Одеси. Про "Печеніга", який після Грузії та Чечні, тренує терористів "ДНР". Також було досьє на "Аміда", який розгромив Мetro у Донецьку. Про “Ректора”, який влаштував бійню у Мар’їнці.  Та про "Сєдого", який вбивав ватажків "ЛНР" та позбувся Плотницького.

Також про аферистів з РФ, які обкрадали індійців, організовували "референдум" на Донбасі і втручалися у вибори на Мадагаскарі. СБУ розповідала про "Лавину", який працював з Безлером у "ДНР" та возив російські танки на Донбас. Про ФСБівця Михайлюка, який замовляв вбивства бізнесменів та захоплював Крим. Також розповідали про "Сєдого", який вбивав ватажків "ЛНР" та позбувся Плотницького. Про ФСБівця Садикова, який керує катівнею "ЛНР". Про отамана "Тереця", який був "комендантом" окупованого Краматорська та захоплював українські церкви в Криму. Та про "Графа", який зібрав шпигунів ГРУ на Донбасі та торгував з терористами в Африці.

Також спецслужби розповідали про "Удава", який збивав літаки ЗСУ та захоплював у полон бійців ООС.

Контррозвідка СБУ плашка

Відео Контррозвідка України викрила масштабну схему розкрадання грошей в оборонній сфері

"Акація" - це самохідна установка, яка стріляє снарядами великого калібру. Зброю застосовували на фронті у найпекельніших боях. Ця гаубиця може поцілити на відстань до 20 кілометрів. Але варто зауважити, що стріляти артилеристам нічим, адже після вибухів на складах ми втратили фактично всі такі набої. Щоб ситуацію виправити, держава вирішила запустити власне виробництво.    

Контррозвідка України викрила масштабну схему розкрадання грошей в оборонній сфері

Залиште свій коментар

Вибір редакції