Контррозвідка СБУ викрила полковника РФ, який нищив українські КПП та тоннами крав бензин "ДНР"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російський терорист захоплював Крим, атакував українські прикордонні пункти та допомагав бойовикам "ЛНР" та "ДНР".

Контррозвідка СБУ спільно з ТСН.ua розповідає громадськості про російських військових, які беруть участь у бойових діях на боці "Л/ДНР". 

Цього разу йтиметься про кадрового російського військовослужбовця, який у 2015 – 2017 роках здійснював командування військовими формуваннями окупаційних військ РФ на українському Донбасі.

Ним виявився Кульгав’юк (Кульгавьюк – рос.) Віталій, який народився 31 січня 1971 року. Полковник ЗС РФ, особистий номер У-557189.

контррозвідка сбу 2
СБУ
контррозвідка ташкент
СБУ

18-та окрема мотострілецька бригада 58-ї армії ЗС РФ (інша назва – в/ч № 27777, дислокується у місті Ханкала Чечні), в якій Кульгав`юк проходив службу до російського вторгнення в Україну, одна з найбільш відомих військових частин з числа тих, що безпосередньо брали участь у окупації Криму та східних регіонів нашої держави.

Вперше заступник начальника штабу – начальник оперативного відділення 18-ї бригади полковник Кульгав’юк "засвітився" в Україні у той період, коли українські прикордонники в нерівних боях з російськими "ихтамнетами" змушені були залишити застави у Донецькій та Луганській областях. Нижче Кульгав’юк позує у захопленому Росією українському пункті перетину державного кордону "Маринівка":

контррозвідка сбу 3
СБУ

За даними контррозвідки СБУ, схема захоплення була досить простою. Підконтрольні Росії озброєні загони бойовиків нападали на прикордонні пости з території України, а у разі серйозного опору прикордонників - їх підсилювали російські війська, які на той час вже нелегально проникли в Україну через слабко контрольовані ділянки державного кордону. Такий вигляд мала розгромлена росіянами "Маринівка" одразу після її штурму (на фото один з підлеглих Кульгав`юка):

контррозвідка сбу 4

Після формування Кремлем своїх окупаційних військ в Україні у нинішньому вигляді двох "армійських корпусів" (1-й та 2-й АК), 2015 року Кульгав’юк прибув до захопленої Горлівки в статусі начальника штабу 3-ї окремої мотострілецької бригади 1-го АК. У штабних документах ЗС РФ він фігурував під позивним "Ташкент" та прізвищем прикриття "Токарев".

Третя бригада вирізнялася серед інших великою кількістю місцевих бойовиків, які 2014 року перебували під командуванням Ігоря Безлера ("Беса"). Група останнього діяла саме у Горлівці та навколишній місцевості.

"Російському командуванню було важко поладнати з бунтівними "бесами", які відверто жалкували за своїм попереднім командиром та не сприймали гоноровитих російських офіцерів, які зневажливо ставилися до мешканців Донбасу.

На цьому ґрунті у "Ташкента" регулярно траплялися конфлікти з командирами нижчої ланки, які у 3-й бригаді постійно вирушали на гауптвахту за посилання російських командирів  на усім відому адресу. Зокрема, "на підвал", щонайменше двічі, потрапляли командири розвідувальної роти, командири підрозділу безпілотних літальних апаратів, вже не кажучи про рядовий склад", - повідомляють в СБУ.

Але найбільше обурення бойовиків викликала монополізація "Ташкентом" схеми з розкрадання пального, до якої росіяни відтепер не допускали місцевих.  Сам же Кульгав’юк досить швидко налагодив знайомства серед місцевого криміналітету, близького до бензинового бізнесу Горлівки. Як наслідок, довірені особи "Ташкента" реалізовували у мережі автозаправних станцій "Титан" (колишня ОККО) не менше тонни дизельного пального щотижня. Механізм працював безвідмовно, оскільки Кульгав’юк завбачливо ділився
з командиром бригади Ігорем Тимофєєвим (позивний "Брест") та заздалегідь знав про "раптові" перевірки і приїзди різноманітних комісій з Генерального штабу ЗС РФ.

На позиціях бригади "Ташкент" з’являвся винятково у супроводі озброєної охорони, яка приїздила відразу на двох-трьох позашляховиках. Загалом, російські офіцери всерйоз побоювалися багатьох факторів – від куль снайперів ЗСУ, диверсантів-підривників, партизанських операцій до викрадення українськими спецпризначенцями. Мали місце також непоодинокі випадки розправи над росіянами місцевих бойовиків, здебільшого після офіцерських пиятик та домагань до жінок.

контррозвідка сбу 5
СБУ

Після прибуття з Росії нового командира бригади Олексія Бердникова з позивним "Меркурій", Кульгав’юку довелося повернутися в Росію. За імовірної протекції попереднього командира "Бреста", він повернувся на Донбас 2017 року уже в "другий армійський корпус" (місто Луганськ). Цього разу з підвищенням – на посаду командира 2-ї окремої мотострілецької бригади. Тепер у прямому підпорядкуванні "Ташкента" опинилося більше двох тисяч підлеглих. Наразі, за даними контррозвідки, Кульгав`юк остаточно закінчив свою кар’єру на Донбасі.

Контррозвідка зазначає, що тепер вміст акаунтів російських військових ретельно підчищається, перед виходом на передову вилучаються особисті документи, суворо забороняється розголошення перед місцевими мешканцями, які не належать до числа бойовиків, своєї причетності до кадрового складу російських військ.

У лютому 2019 року Державна дума Росії ухвалила закон, який забороняє військовослужбовцям під час перебування на службі мати технічні засоби, які дозволяють поширювати відео, фотографії, а також дані геолокації. По суті, військові РФ взагалі на мають права використовувати смартфони.

"Вищі ешелони влади РФ серйозно побоюються розголосу власних підлих операцій, виявлення та оприлюднення доказів їх причетності до окупації території інших країн, втручання у вибори та терористичних актів. Очевидно, всезростаюча імовірність розплати за численні скоєні злочини змушує керівників країни-агресора серйозно замислитися. На жаль, мова йде не про  припинення самих злочинів, а про звичайне замітання слідів, цього разу -  на законодавчому рівні", - уточнюють в СБУ.

У попередніх публікаціях йшлося про особистих охоронців ватажка "ДНР" Віталія Захарченка, а також про знищеного у Сирії генерала РФ Валерія Асапова і генерал-майора Валерія Шарагова, які брали участь у військових діях на Донбасі. Про генерала Михайла Теплинського відомо, що його приїзд на окуповані території прирівнювався до Армагедону. А ще один російський генерал Борис Фомичов став відомим після викладеного в Інтернет запису його гнівної промови, адресованої чеченським найманцям, які з переляку втекли з поля бою. Також була інформація про генерала Геннадія Анашкіна, який захоплював Крим та керує "армією ЛНР". Та про розгульне життя полковника армії РФ на Донбасі "Баркаса". Про Полковника РФ "Юстаса", який наглядає за військами "ЛНР" та ховається від кредиторів у Луганську. Також розвідка викрила п'ять росіян-розвідників, які воюють за терористів "ДНР". Та про "Петлія" і "Змія", які повоювали за "ЛНР". Про офіцера "Урала", який розмістив на сайті знайомств для гомосексуалістів інтимні фото та розкрадав "армію ЛНР".

Контррозвідка СБУ плашка

Відео Українська контррозвідка викрила на Миколаївщині мережу російської агентури

Її керівником виявився капітан запасу Збройних сил України. До того ж, з російським громадянством. Завербували чоловіка ще в 2014 році у Севастополі. Туди до останнього часу постійно їздив, аби передавати кураторам зібрану інформацію про українських військових. 

Українська контррозвідка викрила на Миколаївщині мережу російської агентури

Залиште свій коментар

Вибір редакції