Крупний калібр, дірява церква і двоє поранених: у Піски повернулася війна

Сезон перемир'я можна остаточно вважати завершеним.

Селище Піски під Донецьком після кількох тижнів відносного затишшя зазнало удару 120-м калібром. Бійці протягом години були змушені ховатися в бомбосховищі, а потім решту ночі їм дошкуляли постріли російської БМП, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Стеля, будівля вся тряслася", - розповідають про обстріл військові. З їх слів, основна маса снарядів перелетіла їх позиції та вибухала десь у селищі. Однак воно вже настільки зруйноване, що розрізнити свіжі сліди від давніших складно. Наприкінці літа майже всі Піски вщент випалили запалювальними снарядами. "Села майже немає. Щоб сюди мирні повернулись – це нереально", - констатують військові.

ВідеоОкупант вів потужні обстріли по селищу Піски

Прикладом може бути місцева церква, від котрої щораз лишається все менше. У ній майже не лишилось стін, за якими можна укритися – ворог розбив другий поверх і методично добиває перший пострілами з танків. Натомість храм на окупованій території виблискує золотом куполів – українські військові по святині не стріляють, на відміну від терористів.

Боєць "Балу" вважає, що нічними обстрілами з БМП і крупнокаліберних кулеметів ворог намагається спровокувати зустрічний вогонь, котрий би демаскував позиції ЗСУ. "Кулемети нас провокували на те, щоб ми відкрили вогонь у відповідь зі своїх вогневих точок. Танк би побачив спалахи та відпрацював по наших вогневих точках. Ми цього не зробили", - пояснив воїн.

Фотогалерея Фотографи показали, як живуть силовики на передовій у Пісках (10 фото)

Коли ця тактика не спрацювали, бойовики вдалися до іншої – обстріляли солдатів, які окопувалися. Внаслідок цього було поранено двох бійців, їх евакуювали до медиків. Ця провокація також лишилася без відповіді, бо українським армійцям стріляти у ворога, що будує укріплення, суворо заборонено.

Як повідомлялося, напередодні українські армійці підбили ворожий коптер над своїми укріпрайонами поблизу Пісків. "Відкрили вогонь, побачили місце падіння в сірій зоні, підібрали", - розповідають бійці. Командир із псевдо "Кіпарис" зізнається, що це просто пощастило, бо поцілити у безпілотник непросто. "На висоті 200 метрів його практично не видно", - каже він.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар