Кулеба ініціює термінову розмову з Лавровим через обстріли на Донбасі, поранення та загибель українців
Підтримувані Росією бойовики зірвали перемир'я.
© УНІАН
У неділю, 6 вересня, підтримувані Росією бойовики зірвали перемир'я на передовій на Донбасі, що тривало від 27 липня. Було здійснено щонайменше три обстріли, під час яких один український військовослужбовець був поранений, а інший - загинув. Українська сторона засудила такі дії бойовиків, ініціює термінове засідання Тристоронньої контактної групи, а міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба хоче переговорити з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
"Сьогодні у зоні ООС незаконні збройні формування здійснили провокації, в результаті яких загинув один український воїн та один був поранений. Це очевидні спроби зірвати режим припинення вогню і створити суттєві перешкоди для процесу мирного врегулювання загалом. Наголошую: Україна виступає за безумовне та неухильне дотримання режиму припинення вогню. Шлях до миру і деокупації наших територій тернистий, але починається він саме тоді, коли мовчить зброя", - зазначив Кулеба на своїй сторінці у Facebook.
Глава МЗС уточнив, що "діючи сумлінно, Україна у зв’язку з цими провокаціями вжила невідкладних заходів, передбачених Домовленістю Тристоронньої контактної групи від 22.07.2020 про запровадження з 27.07.2020 пакету додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню, а саме – негайно задіяла координаційний механізм з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння Спільного центру контролю та координації, а також поінформувала про інцидент Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні. Крім того, я ініціював термінову розмову з міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим для обговорення ситуації, що склалася, та шляхів виходу з неї".
Нагадаємо, в неділю, 6 вересня, в Києві відбулася розширена нарада керівництва української делегації в Тристоронній контактній групі. На ній розглянули питання щодо ситуації на Донбасі та заяв ватажків бойовиків розпочати обстріли українських позицій через нібито недотримання українською стороною умов перемир'я та зміщення укріплень у районі Шумів поблизу Горлівки Донецької області.