Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Легендарний мотопіхотний батальйон стане частиною артилерійської бригади

Військових вивели із зони АТО і відправили на переформатування.

Легендарний 41-й мотопіхотний батальйон прибув на Сумщину із зони АТО. Відтепер підрозділ переходить у нове підпорядкування – в штат реактивної артилерійської бригади, йдеться в сюжеті ТСН.

Бійці прослужили на передовій більше року. Не приховують, що скучили за рідними. "Рік і два місяці, рік і три місяці – не були вдома, не бачили цивільне життя, не бачили рідних, близьких, ну, потребує батальйон і відпочинку, і ротації, поповнення особового складу", - пояснив командир взводу Володимир Голота.

Проте рідних на урочисті зустрічі – немає. Вихід із зони АТО відбувався у цілковитій таємниці. Батальйон здійснив марш зі Старогнатівки. Кажуть, вийшли без особливих проблем. "Добре виходили, нічого страшного не було", - каже солдат Роман Храпатий.

Відео На Сумщину із зони АТО прибув легендарний 41-й батальйон

Нині батальйон укомплектований лише наполовину. Це через бойові втрати та демобілізацію. Попереду – чи не повна заміна бойового складу. Розпочинається звільнення бійців 5-ї хвилі мобілізації. "У подальшому можлива реорганізація батальйону в батальйон охорони. Вони будуть охороняти наші підрозділи, які в зоні АТО", - каже заступник командира 27-ї реактивної артилерійської бригади Дмитро Горб.

Бійці охоронятимуть реактивну артилерію, відведену на визначену мінськими угодами відстань. Передусім це "Урагани" та "Гради". Необхідність охорони важкого озброєння виникла одразу після оголошення так званого перемир'я – тоді й почалася тиха війна з диверсійними групами. "Ця таємна війна вже йде. Часто стикалися і в Старогнатівці, і в Докучаєвську. Намагалися проходити, шукали важливі цілі, а реактивна артилерія – це одні з найбільш боєздатних підрозділів, котрі можуть наносити найбільші втрати. Тому артилерію потрібно було охороняти", - розповів офіцер 41-го окремого батальйону Роман Позняк.

Уперше за рік переночували без вибухів та стрілянини. До зручностей в казармах, зізнаються, поки звикають. "Тут, звісно, краще, ніж у бліндажі. Є різниця, тим більше після ремонту", - визнає солдат Олексій Литвиненко. "Незвично: ліжка, вода постійно біжить", - додає побратим Роман Храпатий.

Після перепочинку та укомплектування батальйон пройде бойове злагодження і знову повернеться на фронт.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції