Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лікарі врятували очі прикордоннику, якого бойовики засліпили потужним лазером

Втім, зір цілком не відновиться.

Прикордонник Антон поволі оклигує. На лівому оці велика розмита пляма, але він уже бачить.

«Я у біноклі побачив спалах зеленого кольору, в цей час мене відкинуло від бінокля», - згадує Антон.

Лікарі кажуть, чоловіку ще пощастило, адже лазер міг легко випалити  кристалик ока.  А так на сітківці залишиться великий рубець.

«Центральний зір уражений уже назавжди, ураження сітківки центральної зони, ураження нервової тканини сітківки, периферичний зір у нього відновився до 100 відсотків», - констатують лікарі. 

КПВВ Мар’їнка, 25 березня цього року. Ворог діяв підступно, пригадують бійці, спочатку почав обстрілювати зі снайперської гвинтівки, коли ж прикордонники взялися за біноколі, щоб засікти снайпера, увімкнули лазер.

«Над ворожим бліндажем включився лазер, а він б'є по периметру і я так зрозумів, він ловить всі прилади й туди потрапляє», - каже військовий.

Бойовики поблизу Мар’їнки застосовують лазер уже не вперше, 2016 року від нього постраждали одразу троє прикордонників. Російські ЗМІ вже кілька років вихваляються, що російська армія вже взяла на озброєння варварську зброю, яка випалює очі.

Це зброя, але з нею можна боротися, переконує міністр внутрішніх справ України. 

«Позбавити людину зору - це така варварська ситуація. Прикордонник несе мирну функцію, він стоїть на кордоні, він дивиться за територією і з-за рогу позбавляють зору... Ми цю ситуацію трошки доопрацюємо. Ми будемо ставити відповідні фільтри, прилади, окуляри будуть одягати», - каже міністр.

Для всіх військових підрозділів будуть розроблені інструкції, як поводитися під час лазерної атаки, каже міністр, а от потерпілому прикордоннику сьогодні вручили державну нагороду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції