Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лисенко пояснив схему підрахунку загиблих під час найзапекліших боїв на Донбасі

Часом, за словами речника АТО, виникала суцільна плутанина.

Під час активної фази АТО на Донбасі у 2014 році, коли бої тривали кожен день, втрати у лавах ЗСУ рахували вже після припинення бою.

При цьому, функціонувала ціла система передавання інформації, розповів в інтерв'ю виданню "Новая газета" речник Адміністрації президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко.

Він пояснив, що інколи у штабі фізично не мали змоги оперативно назвати точну кількість загиблих під час щоденного брифінгу.

"З підрозділу зведення йде до штабу сектора, звідти - до штабу АТО, штаб відправляє до головного командного центру, до Генштабу. Там збирають інформацію від різних відомств, не тільки від ВСУ, а й Нацгвардії, тоді ще міліцейських батальйонів, прикордонників, СБУ, Держслужби з надзвичайних ситуацій. І коли я, з різницею в кілька годин, виходив на брифінг, цифри вже були некоректними. Число загиблих, поранених, зниклих безвісти не відповідало тому, що в тексті. Ми не мали можливості оперативно давати цифри втрат: командири підрозділів фізично не встигали повідомляти. Втрати рахували пізніше, коли припинявся бій", - пояснив Лисенко.

Також речник АП зазначив, що добровольчі батальйони не кожного дня збирали такі дані, тому й випадали із загального зведення.

"Але, наприклад, у Facebook комбати писали, скільки "200-х". І виходила страшна плутанина. Бували моменти, коли бійця з пораненнями евакуювали, але дорогою або в самому госпіталі він помирав. А за первісною інформацією вважався пораненим, як командир передав… Інші причини неточностей в зведенні: підрозділ розбитий, нікому передавати дані", - сказав він.

Крім того, неточні дані щодо загиблих воїнів могли передавати й бойовики, які подавали помилкові цифри від імені загиблих українських бійців або навіть командирів. За словами Лисенка, бойовики брали телефони вбитих, набирали редакцію якогось столичного телеканалу та заявляли про "величезні втрати". 

Раніше президент України Петро Порошенко оприлюднив невтішну статистику загиблих на Донбасі воїнів. За його даними, за час збройного конфлікту загинули 2269 українських воїнів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції