Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Маріуполь святкує третю річницю звільнення від проросійських терористів "ДНР"

Маріуполь святкує третю річницю звільнення від проросійських терористів "ДНР"

Місто завдячує своїм спокоєм добровольчому батальйону "Азов".

Маріуполь святкує третю річницю звільнення міста від терористів. Блискавичну спецоперацію батальйону "Азов" відзначили парадом і концертом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Центром міста пройшли військові, котрі три роки тому відновлювали українську владу в захопленому сепаратистами місті. Подякувати визволителям прийшли тисячі людей, які з жахом згадують період окупації. "Боялися люди ходити. Тут крамниці та банки грабували. Було дуже страшно", - зізнаються маріупольці.

Відео Маріуполь святкує третю річницю звільнення міста від терористів

Звільнити місто, попри швидкість операції, було непросто. Позивний "Голайдо", а нині заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, працював у кварталі між Грецькою, Італійською і Георгіївською вулицями – там, на підступах до двох штабів сепаратистів у ПТУ та банку, було особливо гаряче. "Будівля відремонтована повністю, заштукатурена. А було все покоцане, вогнем поливали, як могли. Барикади вже були зайняті – наші на барикаді були", - пригадує він.

Сумнівів у тому, що місто буде звільнене, не було в тодішнього командира "Азову" Андрія Білецького. "Коли виїжджали о 4:00 ранку – сумнівів,чим закінчиться цей день, не було. Або б ніхто не повернувся, або б місто було українським", - каже він. Тепер "Азов" – уже не батальйон, а полк, в якому у хлопців сучасне екіпірування, озброєння та бронемашини. У 2014 році участь у найскладнішій частині спецоперації брали всього лиш 120 добровольців, які про підтримку технікою могли тільки мріяти – Маріуполь вони звільняли фактично з одним броньованим "Камазом" з великаліберним кулеметом на борту.

Фотогалерея Видовищний марш "Азову": тисячі бійців, піротехніка та вимоги щодо Донбасу (20 фото)

У місті кажуть, що після тих подій нарешті почали цінувати почуття безпеки - коли в центрі міста можна вільно ходити вулицями та гуляти з дітьми. Сусідство з фронтом багатьох містян уже запевнило: навіть під час загострення українські військові їх уже не покинуть.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції