Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Матіос розповів, скільки росіян засуджені за тероризм за увесь час АТО

Їхні справи передано до міжнародних судів для підтвердження факту участі Росії у гібридній війні.

За чотири роки, протягом яких на Донбасі триває антитерористична операція, військові спецслужби затримали 11 громадян Російської Федерації.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, росіяни були затримані за різних обставин, їхні особи були встановлені. Троє з них виявилися кадровими російськими військовослужбовцями. Щодо всіх затриманих суди винесли вироки за участь у терористичних організаціях.

"Тобто всю "лінійку" українського законодавства пройдено, і це документальні дані, які дають можливість нам звертатися, і ці документи вже передано через МЗС до міжнародних судових інститутів для підтвердження факту форми участі сусідньої країни в гібридній війні", - сказав Матіос.

За словами головного військового прокурора, зараз на окупованих територіях Донбасу перебувають 40 тисяч озброєних бойовиків. Контингент безпосередньо росіян в різні періоди коливався від 3 тисяч до 16 тисяч військових РФ.

"Проти нас воює відформатована, добре екіпірована і забезпечена військова сила. Понад 35 тис. осіб, 5 бригад, 3 окремих полку, 8 окремих батальйонів, 2 окремі роти, 5 батальйонів територіальної оборони, більше 18 тис. осіб військових тільки в "ДНР", 320 танків, 600 бойових броньованих машин, 250 знарядь, 130 реактивних систем залпового вогню. Це тільки Донецька область", - додав Матіос.

Раніше російський журналіст Павло Канигін заявляв, що, починаючи з 2014 року, на Донбасі загинуло декілька сотень російських військових. На думку Канигіна, участь російської армії у подіях на Донбасі визначальна. При цьому він ставить під сумнів заяви російської влади про те, що військовослужбовці Збройних сил РФ поїхали на Донбас за власним бажанням, взявши відпустку. 

Російські військові на Донбасі
Український кризовий медіа-центр

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції