Медведчук без заправок "Глуско" - важливий економічний удар по гаманцю агресора

Медведчук без заправок "Глуско" - важливий економічний удар по гаманцю агресора

Фото: www.glusco.swiss

Путін руйнує, його поплічники відбудують, до того ж власним, як то кажуть, злочинно набутим майном.

Віктор Медведчук залишився без розгалуженої мережі заправок "Глуско". Кабмін передав паливний актив кремлівського кума на 172 станції у розпорядження держави, йдеться в ТСН.

Від 2014 року, з окупацією Криму, в Україні масово бойкотують російський бізнес. Під ударом розлючених громадян - російська мережа «ТНК». Народний гнів був не без причини, адже заправками володіла фактично держава Росія через корпорацію «Роснефть», якою керує Ігор Сечін, що працює з Путіним ще від далеких 90-х.

Очевидно, що російським заправкам не судилося довго жити в Україні. Тож Кремль пішов за старою, як світ, тактикою, сховавши від очей ненависні таблички російського бізнесу. Так в одну мить по всій країні на місці російських ТНК почали з’являтися швейцарські «Глуско». Заправлятися у швейцарців – справа зовсім інша, але із Швейцарії на цих АЗС були лиш документи.

Нікому невідомий швейцарець Нісан Моісеєв от так взяв і просто викупив у російської державної корпорації розгалужену мережу АЗС. А після цього ще й став найбільшим та ексклюзивним імпортером російського скрапленого газу до України.

Секрет успіху одного дня викрили журналісти «Схем». Вони, фіксуючи як Віктор Медведчук повертався із Москви до Києва, встановили – серед пасажирів приватного літака – той самий швейцарець Нісан Моісеєв.

У перші дні від провального російського вторгнення українська розвідка заявила, що в Кремлі починають розбиратися, чому попри виділені 5 мільярдів доларів на дестабілізацію України, окупантів ніхто не зустрічав із квітами. Потрібно розуміти, що валізами готівки ніхто Медведчуку грошей не давав.

Єдине, що в Росії є – це її сировина, якою від перших днів війни дозволяли торгувати і відповідно заробляти лише путінському куму. За ці гроші, щонайменше, Медведчук фінансував три телеканали, які заборонили ще до війни.

І справа так званих швейцарських заправок - насправді, лише перший крок, коли Україна по-справжньому за 8 років дає економічну відсіч агресору.

На причетних в Україні до кремлівського режиму може чекати конфіскація майна. Це стосуватиметься усіх: від власників паспортів Росії та Білорусі до компаній, що сплачують великі податки агресору.

Рішення про таку конфіскацію буде приймати Вищий антикорупційний суд на підставі подання органів державної влади. І що цікаво – рішення суд має ухвалити впродовж десяти днів.

Приниження Путіна: було російське, стане наше

Приниження Путіна: було російське, стане наше

Понад 17 тисяч українських компаній мають серед власників чи засновників громадян Росії чи Білорусі. Також аналітики встановили, що щонайменше 270 українських компаній є співвласниками російських підприємств.

Проте справжній улов - за кордоном. З початком вторгнення чи не щодня з’являються повідомлення про заарештовані активи росіян. В українському НАЗК кажуть, ця сума вже доходить до трильйона доларів.

Однак арешт і конфіскація - речі зовсім інші. І західні країни вперше за свою історію лише починають говорити про можливість саме конфіскації таких активів. А тут вже може бути що завгодно: від вілли Соловйова в Італії до 300 мільярдів доларів золотовалютних резервів Росії.

Читайте також:

"Довіряти росіянам - найбезглуздіша дія": в ОП не підтверджують заяву Росії про евакуацію поранених з "Азовсталі"

Володимир Кличко захопився героїзмом захисників "Азовсталі": я пишаюся ними

За добу окупанти вбили дев'ятьох мирних мешканців Донецької області

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація