Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мешканка Пісків уперше за чотири роки потрапила додому, де будинок - розбомлений та розграбований

У селі нині мешкає десятеро людей.

Ірина Разумовська з рідних Пісок, що на околиці Донецька, тікала з дітьми під обстрілами 4 роки тому. Тоді сподівались, що за кілька тижнів повернуться. Заїхати в село Ірині згодом таки вдалося лише на півгодини - забрати хоча б якісь речі. Відтоді її триповерхову садибу не впізнати. Розтрощена стіна, дірка в даху. Проїзд у Піски для місцевих нині закритий. Але ТСН допомогла жінці побачити її рідний дім.

Вона їде додому - в рідні Піски. Колись - це було елітне передмістя Донецька. Як і багато сусідів, Ірина мала великий будинок - на кілька спалень, з бібліотекою, гардеробними, спортивним залом та басейном. Що зараз вона побачить - навіть боїться загадувати.

З вокзалу Костянтинівки машиною до напівзруйнованого села зо дві години їзди. Дорогою Ірина згадує, як тікала у травні 2014-го з-під обстрілів. З трьома дітьми встигли прихопити лише літні речі, сподівалися за кілька місяців повернутися додому.

Бур'яни у людський зріст, вирва в городі. І геть розтрощена триповерхова садиба. Один зі снарядів влетів прямісінько в неї. Через дах видно небо. Вибуховою хвилею повивертало бетон та стіни.

ВідеоДодому в Піски. ТСН допомогла жінці побачити рідний дім у колись престижному передмісті Донецька

Сльози на руїнах власного дому. Ірина Разумовська з рідних Пісок що на околиці Донецька тікала з дітьми під обстрілами 4 роки тому. Тоді сподівались, що за кілька тижнів повернуться. Заїхати в село Ірині згодом таки вдалося лише на півгодини забрати хоча б якісь речі. Відтоді її триповерхову садибу не впізнати. Розтрощена стіна, дірка в даху. Проїзд у Піски для місцевих нині закритий. 

Додому в Піски. ТСН допомогла жінці побачити рідний дім у колись престижному передмісті Донецька

На кухню Ірина залазить через вікно. Окрім руйнувань, хату ще й розграбували мародери. Телевізори, системи спостереження, у будинку було багато техніки - зараз немає нічого. Винесли навіть меблі.

Серед мотлоху жінка знаходить пасхальну прикрасу та салатницю.

"Це мені мама подарувала (показує салатницю). Мама 2015-го померла. Татові нині 88, він запитує, як там у Пісках, чи все гаразд. Він не дивиться телевізор. Кажу, що все гаразд, будинок цілий", - говорить жінка.

У цьому будинку родина встигла пожити лише два з половиною роки. До того шість років його перебудовували, ремонтували. Ірина на той час була підприємцем - вирощувала екзотичні рослини для ландшафтного дизайну. Каже, все зароблене вкладали у будинок. Нині ж разом з двома доньками живе у сина в Києві.

Вона фотографує потрощені кімнаті з надією, що колись держава їм відшкодує збитки.

За роки війни населений пункт фактично перетворився на руїну. Усе поросло бур'янами і з 4 тисяч населення тут залишаєтьcя жити лише 10 людей.

Баба Соня ледь ходить. У селі живе зі своїм хворим сином. Електрика каже є, але напруга слабка і підключити холодильник вона не може. Замість нього у неї бочка з водою.

Промовистий напис на паркані - тут живе родина. В подвір'ї запаси води. Світлана з чоловіком виживають завдяки господарству. Відрізані від усього світу. Сюди не їздять автобуси. Немає магазинів. Аби купити продукти та ліки, наймають машину - з людини 350 гривень. Але попри все це подружжя вирішило рідний дім не залишати.

За кілька кілометрів обстріли не вщухають. На горизонті башти Донецького аеропорту - це вже окупована територія. Навколо випалена земля, мертві дерева. Розгромлена церква та згоріла техніка. Колись багате село перетворилось на пустку. Але Ірина рве бур'яни біля своєї садиби. І вірить, що колись повернеться сюди і відбудує домівку.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Алли Хоцянівської.

Залиште свій коментар

Вибір редакції