Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ми ще не розібралися": жителі звільнених сіл Донеччини відмовляються говорити про зміну влади

Люди бояться, що кожного дня стан може знову змінитися.

Бійці 54-ї бригади відсвяткували третю річницю створення свого бойового формування звільненням Травневого і Гладосового. Місцеві жителі не протестують, але не всі радіють змінам, бо чекають на подальший розвиток свого життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про життя під владою "ДНР" місцеві розповідають неохоче. Українських військових одні обнімають і цілують, інші поглядають із пересторогою. Терористів практично ніхто не сварить, бо ті робили головне – платили хай і невелику, але пенсію. Тепер люди чекають, чи буде те саме робити Україна. Пенсіонер Олександр Дудник досі не визначився, за яку він владу, бо сестра з Горлівки його налякала, що тепер він пенсії не отримає взагалі. "Чув таку біду, що не будемо при цих отримувати. При тих було 2730 рублів", - розповів він.

ВідеоПоблизу Горлівки терористи активно перекидають додаткову бойову техніку

Жителька Луганська відверто зізнається, що рік тому отримувала дві пенсії – від України у гривнях і від Росії в рублях. А тепер їй важко на одну тільки рубльову пенсію. "Пенсію в Україні отримувала – вже рік не отримую. Так на одну цю пенсію – 2700! Ціни, як у Росії, в Москві. Так що гарного життя нема", - каже вона.

Повернути людей в Україну ментально намагаються військові – вони самі зібрали трохи продуктів, одягу та роздають місцевим. Бабусі, які перелякано поглядали із-за парканів, виходять, починають спілкуватися, більшість просить їх не знімати, бо на тому боці лінії розмежування лишилися родичі, вони за них переживають. "Живемо одним днем. Що завтра буде? Обстановка не дуже", - зізнаються вони. Де їм краще, не говорять, бо бояться і досі не розуміють, чи українська армія прийшла надовго. "Ми ще не розібралися", - дипломатично кажуть місцеві.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції