"Ми знаємо про дії ворога", - міністр оборони розповів про можливі загрози нападу Росії та допомогу Україні від НАТО

Дата публікації
"Ми знаємо про дії ворога", - міністр оборони розповів про можливі загрози нападу Росії та допомогу Україні від НАТО

УНІАН

Україна посилить співпрацю з НАТО, членом якої прагне стати.

Загроза повномасштабного нападу Росії з анексованого Криму на материкову Україну існує постійно. Нині відбувається мілітаризація півострова.

Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень сказав міністр оборони України Андрій Загороднюк.

- Колишній глава МЗС Павло Клімкін заявляв, що Росія може будь-коли напасти на Південь України. Чи є план, як діяти в цьому випадку і чи не відчуваєте загрозу?

- Ну, ми завжди відчуваємо загрозу. Тому що наше завдання - це захистити країну за будь-яких сценаріїв і, звичайно, що ми дивимося на різні сценарії зараз. Ми не бачимо підсилення якогось критичного, тобто який би входив не в ті плани, про які ми знали ще від початку року. Мілітаризація Криму відбувається, це факт, постійно. Звичайно, що ми за ним стежимо, наша розвідка працює, ми знаємо про дії ворога. Але ми зараз не бачимо того сценарію, що якось воно критично піднялося і що якась ситуація чекає на нас у найближчий час.

- Якщо Росія нападе, а ця загроза над нами висить постійно, чи зможемо ми захистити себе лише власними силами?

- Ми дивимося на різні сценарії розвитку подій. Звичайно, що в нас є відпрацьовані відповіді на такий сценарій.

- У чому нам може допомогти НАТО? Разом із нинішнім міністром закордонних справ Вадимом Пристайком заявляли, що розробляєте спільний план. Наскільки істотною буде ця допомога?

- Допомога, яку ми зараз отримуємо, більш системна, вона більше направлена на розбудову нас саме як армії, яка взаємносумісна з країнами НАТО. Тобто це для нас важливо політично, тому що наша стратегічна мета – членство в НАТО. А так само це важливо з точки зору боєготовності, запровадження тих стандартів, за якими ми зможемо краще воювати. І цей процес системний, він триває і він буде тривати ще деякий час.

- Тобто НАТО не стане з нами пліч-о-пліч воювати, якщо виникне загроза?

- Наразі ми не є членом НАТО. Тому в них немає такого зобов'язання. Але наші країни-партнери постачають нам зброю, техніку, надають послуги з тренування та підготовки бійців. Тому, звичайно, в такий спосіб вони з нами. І це постійно підтверджується, незважаючи на зміни нашого уряду та інші процеси. Співпраця не перервалася взагалі. Цей процес триває, контрольовано. І навіть зараз ми його підсилимо.

Міністр оборони також розповів про ситуацію на передовій на Донбасі, де нині відбувається розведення сил та засобів, а також розказав про дії в разі відновлення бойових дій та наступу бойовиків.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк дав ексклюзивне інтерв'ю в студії ТСН.Тижня

Міністр оборони України Андрій Загороднюк дав ексклюзивне інтерв'ю в студії ТСН.Тижня

 

Наступна публікація