Миру на Донбасі немає. У Мінську обговорили звільнення полонених, а ОБСЄ обіцяє розширити моніторинг

Київ закінчив процес перевірки злочинців, яких можуть помилувати в обмін на полонених українців.

Головними темами під час переговорів тристоронньої групи у Мінську щодо ситуації на Донбасі стали безпека, інфраструктура та звільнення заручників.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Зокрема, обговорили списки осіб, яких можуть передати бойовикам в обмін на звільнення українців, яких утримують у заручниках. До учасників гуманітарної групи долучилася уповноважена Верховної Ради із прав людини Валерія Лутковська, аби порушити питання щодо звільнення полонених.

Зазначимо, Київ закінчив процес перевірки осіб, які здійснили злочини проти України, але яких можуть помилувати, аби бойовики відпустили українців, котрих нелегально утримують.

Тим часом ОБСЄ збільшить свою моніторингову місію на Донбасі ще на 300 осіб та поліпшить матеріальне забезпечення. Про це заявив міністр закордонних справ Австрії, чинний голова організації Себастіан Курц на зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Нині на Донбасі працює 700 спостерігачів. В ОБСЄ обіцяють надати їм усе необхідне оснащення, аби вони могли ефективніше спостерігати вночі. Також Клімкін та Курц домовилися й надалі домагатися допуску ОБСЄ до неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону.

Нагадаємо, протягом минулої доби, 7 червня, бойовики посилили інтенсивність обстрілів – до 71 разу за добу. Двоє українських військових загинули, ще 11 отримали поранення.

ВідеоУ Мінську обговорили списки осіб, яких можуть передати бойовикам в обмін на українців

ВідеоОБСЄ збільшить свою моніторингову місію на Донбасі ще на 300 осіб

 

Залиште свій коментар