Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Миру хочеться, але болить дуже": як живуть люди після розведення сил на Донбасі

Військові кажуть, що у разі небезпеки, мають право стріляти.

У селищі Катеринівка на Луганщині після розведення військ дотримуються "режиму тиші",  за правопорядком стежать поліція та Нацгвардія, а мешканці чекають зустрічі "нормандської четвірки". Про що нині мріють і як живуть місцеві, у сюжеті ТСН.19:30.

О восьмій ранку патруль поліції заступає на чергування. Пішки копи обходять селище Золоте. Правоохоронці кажуть, там уже не залишилося військових, а місцеві заспокоїлись, бо стало спокійніше. Спільний центр координації контролю звітує, що обстрілів у цьому районі не було вже кілька тижнів.

Неподалік, за лісосмугою хутір Веселий, який частково окупований. Там діє українська розвідка, яка у разі ворожої активності її одразу зафіксує. 

Відео Після розведення військ у Катеринівці на Луганщині дотримуються режиму тиші

Звідти вивели війська, за правопорядком слідкує поліція та Нацгвардія. А мешканці чекають нормандської зустрічі. Усі мріють про мир, бойовиків не вважають ворогами і готові закрити очі та пробачити все. ТСН поспілкувалася з мешканцями сіл у зоні розведення військ.  

Після розведення військ у Катеринівці на Луганщині дотримуються режиму тиші

"Бойовики сюди не пройдуть. Якщо є загроза нам чи українським громадям, ми маємо право відкривати вогонь на ураження, але такого поки не було", - розповідає поліцейський Костянтин Мосаєв.

У Катеринівці, яка потрапила під розведення військ, нині на стовпі в центрі міста майорить прапор України. Селище також патрулює поліція. Але на околицю ані журналістів, ані людей не пускають, адже це небезпечно. Позиції незаконних формувань бойовиків на відстані 200 метрів. Там не виключають заходу диверсійних груп.

Місцеві кажуть, зараз стало спокійніше, але бояться, щоб раптом окупанти знову не активізувалися. У Катеринівці нині мешкає 150 людей, серед них семеро дітей. У місцевому клубі для малечі зараз активно готують програму на новорічні свята. Жінки вже й написали сценарій, але непокояться через майбутню зустріч президентів в Парижі. Очікування в усіх однакові - вони сподіваються на мир.

На відміну від місцевих для військових та поліцейських, які боронять рідну землю, мир будь-якою ціною, не такий уже й жаданий.

"У мене на Донбасі стільки загинуло товаришів... Миру й хочеться, але болить дуже", - зізнаються військові.

Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції