Окупанти на газовій платформі також використовували встановлене там радіоелектронне обладнання для спуфінг-атак.
Атаку морськими дронами ЗСУ газової вишки в Чорному морі 10 серпня підтвердив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Вишка слугувала для ворога розвідувальним пунктом.
Військово-морський експерт, оглядач Defence Express Володимир Заблоцький розповів про це в ефірі "Громадського радіо".
Він пояснив, що вишка — частина цілої мережі розвідувальних засобів, тобто ланцюга видобувних платформ, а також так званих кондукторів, тобто стаціонарних споруд.
"Там починається газогін місцевого рівня, з якого газ відбирався на півострів. Ще є так звані «вишки Бойка» — мобільні пересувні платформи. Після того, як звільнили Зміїний, а противник залишив весь цей ланцюг, який тягнеться від родовища Одеське до Криму", — повідомив він.
За словами Заблоцького, 2014 року окупанти влаштували в Чорному морі на цих вишках і платформах блок кондукторів, тобто цілу мережу розвідувальних засобів. Вони дозволяли контролювати повітряний, надводний, підводний простір та моніторили зв’язок на 300-400 км углиб України. Тож спецпризначенці ГУР МОУ взяли для себе першої справою після звільнення Зміїного ліквідувати загрозу, демонтувавши ці апаратури.
За словами експерта, на узбережжі від кордонів із Грузією й на північ до Норвегії, у багатьох місцях, існують антенні поля, які мають спеціальну апаратуру.
"Вони (росіяни) не мали на меті зашкодити цивільній навігації в цих районах. Ішлося про перешкоди системам наведення ракетної зброї, яка використовує систему GPS. Зазвичай це крилаті ракети, безпілотники, які використовують пристрої GPS для того, щоб знати свої координати й наводити високоточну зброю", — додав він.
Нагадаємо, в тимчасово окупованому Криму в ніч проти 9 серпня пролунала серія вибухів.
Читайте також: