Москва була незадоволена "ненаситністю" Захарченка і "Ташкента" перед вибухом у Донецьку - росЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Донецьку говорили про відставку ватажка "ДНР".

У Москві весь останній рік накопичувалося невдоволення ватажком "ДНР" Олександром Захарченком і його поплічниками, насамперед, "міністром доходів" Олександром Тимофеєвим із прізвиськом "Ташкент".

Про це 2 вересня написав кореспондент "Нової газети" Павло Канигін, посилаючись на одного з колишніх лідерів проекту "Новоросія" та інші джерела.

Співрозмовники газети розповіли, що невдоволення передусім було пов'язане з "ненаситністю" ватажків "ДНР". В руках Захарченка та Тимофєєва були сконцентровані майже всі прибуткові бізнеси "республіки". "Ташкент", серед іншого, контролював видобуток коксівного вугілля і антрацитів, а також їхнє транспортування до Росії (як російська сировина це вугілля потім поверталося до України і цей ринок з кожним роком зростає).

Однак Тимофєєву і Захарченку протистояли зав'язані на реекспортній схемі російські спецслужби, структури Януковичів і їхнього "гаманця" Сергія Курченка.

"Пиріг різко став великим, і всі хочуть собі більшу частину, а не цивілізовано ділитися. Для Баті (прізвисько Захарченка) і Ташкента конфліктувати з великими рибами було не по зубах", - розповів один зі співрозмовників видання.

ВідеоСмерть Захарченка у ресторані "Сепар": бойовики знайшли "американський слід"

В Донецьку вже призначили винних у вбивстві Захарченка і вибили зізнання з чотирьох місцевих - що вони українські диверсанти. Справжнім власником ресторану "Сєпар" вважали Захарченка. Але офіційно він належав його охоронцю – Олександру Костенку на прізвисько "Скромний". Відтепер він - головний підозрюваний у вбивстві свого боса. Бойовики вважають: "Скромний" був в курсі, що десь у закладі вибухівка тихо чекала на свою здобич. Але є цікавий поворот - за іншою версією, мішенню був зовсім не Захарченко. 

Смерть Захарченка у ресторані "Сепар": бойовики знайшли "американський слід"

Крім того, Москві не подобалося, що вона не контролювала "республіканську гвардію" Захарченка - єдине велике озброєне угруповання на окупованих територіях Донбасу, яке не підпорядковувалося російським кураторам. Також Кремль не мав влади над численними "службами безпеки", які діяли майже при кожному "міністерстві" псевдореспубліки. Місцеві називали ці служби "спецпризначенням з відбирання власності", з Донецька приходило чимало новин про те, як спецпризначеня "Ташкента" штурмує офіси місцевих фірм, фабрики і магазини.

За даними "Нової", на початку липня Москва зажадала розформувати "відомчі угруповання" і віддати всю зброю "армії".

"У самому Донецьку новину сприйняли як сигнал про швидку відставку Захарченка, повноваження якого закінчувалися цієї осені. Але, як кажуть у Донецьку, йти Захарченко зовсім не хотів", - пише "Нова газета".

У зв'язку з ослабленням головного донбаського куратора в Кремлі Владислава Суркова, про відставку якого говорять з травня, Захарченко міг позбутися єдиного захисту.

Фотогалерея Рознесений "Сепар". Як зараз виглядає місце вбивства Захарченка (5 фото)

Нагадаємо, в центрі Донецька 31 серпня прогримів вибух біля кафе "Сепар", в результаті вибуху було вбито ватажка "ДНР" Олександра Захарченка. Представник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що до загибелі ватажка терористів "ДНР" Олександра Захарченко може бути причетний Київ. Служба безпеки України вважає це міжусобними війнами між терористами, які не можуть поділити владу та гроші.

Виконувати обов'язки ватажка угруповання "ДНР" після вбивства Захарченко буде "віце-прем'єр" Дмитро Трапезников. У 2001-2005 роках він був менеджером футбольного клубу "Шахтар", відповідав за розвиток фан-руху. Трапезникова називали "сірим кардиналом" угруповання. 

Ватажки бойовиків, вбиті, інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції