Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Моторошна влучність ворога: бійці розповіли про особливості оборони Зайцевого біля Горлівки

Противник дошкуляє військовим, котрі захищають нечисленних місцевих.

Майже не лишилося цивільного життя в розрізаному навпіл сторонами конфлікту селищі Зайцеве поблизу Горлівки. Місцевих мешканців там залишилося всього кілька десятків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поміж обстрілами з важкої зброї та перестрілками з легшої люди примудряються задовольняти свої мирні потреби. Це відбувається чітко за розкладом: хліб підвозять двічі на тиждень, лікар приїздить щовівторка на пару годин. Цивільним рекомендовано якомога рідше з’являлися на вулицях, бо ворог стріляє дуже влучно. "Постріл. Я зігнувся за маскувальну сітку, щоб закрити. Пострілу чути не було. І так точно, попасти спочатку в бійницю і на рівні голови якраз, де я стояв, то не випадковість! Я товаришу кажу: давай, до стінки притискайся", - розповів військовослужбовець ЗСУ із псевдо “Морячок”.

ВідеоЖителі Зайцевого майже не виходять на вулиці та бояться говорити з журналістами

Зайцеве розташоване за крок від окупованої нині Горлівки. Життя там суцільне випробування й щоденна боротьба. Їхні оселі все більше перетворюються на руїни і нагадують декорації до фільму катастрофи. А від будинків до ворожих позицій лічені десятки метрів.

Жителі Зайцевого майже не виходять на вулиці та бояться говорити з журналістами

Жахи війни змінили уявлення жителів Зайцевого – вони більше не хочуть ні на що скаржитися. "Не будемо ми говорити нічого. Тому що ми розкажемо, а нас потім розбомблять", - пояснюють вони. Військові погоджуються з тим, що можливості для цього в окупантів є – вулиці селища для терористів, неначе тир. "У них вигідна позиція. Вони бачать і відпрацьовують", - каже боєць Андрій. "Я витягнув середній палець – показав йому. І не минуло трьох секунд, коли я руку забрав – постріл був наді мною", - розповів боєць із псевдо "Пассат".

Позиції ЗСУ ворог обстрілює щоденно з гранатометів, кулеметів і снайперських гвинтівок. Противник розташований настільки близько, що досягнути цілі можуть навіть кулі, випущені з автоматів. Тиша на цих позиціях завжди оманлива – її можуть розрізати чергові постріли в будь-яку мить дня та ночі. Втратам у таких умовах запобігти неможливо. "Він поліз знімати маскувальну сітку – і пролунала черга. Ми зрозуміли, що з ДШК, бо звук такий був. А потім він упав, я почав джгути зривати, кричати хлопцям, щоби прибігли допомогли", - розповідає про пережите Юрій. Кулі влучили бійцю в ноги, пораненого змогли швидко переправити до шпиталю. Трохи згодом з лікарні на передову у підрозділ прийшла звістка: поранення виявилось важким, але не смертельним.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції