Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Моторошні подробиці поранення бійця АТО: куля снайпера заглибилася на 10 см у голову

Тільки дивом можна пояснити те, що боєць живий, при свідомості та на шляху до повного одужання.

Неймовірним вважають порятунок 34-річного гранатометника Миколи Федоришина медики Дніпропетровської обласної лікарні ім.Мечникова, котрі за два роки війни вже надивилися усякого. Боєць дістав в обличчя кулю снайпера, коли вартував біля шахти Бутівка під самісіньким Донецьком, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Проглядав територію, щоб доповісти, яка ситуація. Не встиг. Спалах. Вона мене біля очей вдарила", - пригадує поранений.

Каже, що найперше відчув гіркоту і як кров потекла. Заспокоював себе, що то просто осколок. Та ставало дедалі гірше. Лікарі приголомшили: куля зупинилася в основі черепа.

"Черепно-лицьова травма. Близьке розташування мозку, очей. І найголовніше – магістральних судин шиї, котрі живлять мозок і обличчя", - розповів завідувач відділенням отоларингології Сергій Тимчук.

Відео До Дніпропетровської обласної лікарні доправили вісім важкопоранених бійців

Щоб дістати кулю з основи черепа, кілька хірургів одночасно оперували бійця дві години. Кажуть, куля була мігруюча, тобто вже всередині голови змінювала розташування. А коли крутилася, намотала на себе м'язи та зв'язки. Зайшла на 10 см углиб обличчя поруч із життєвоважливими судинами. Хірурги зізнаються, що порятунок бійця був ювелірною роботою.

"Уся складність полягала в тому, щоби витягти її настільки обережно, щоб не поранити ті судини, котрі поряд. А вони буквально, це йому дуже пощастило, буквально міліметри", - розповів завідувач відділенням щелепно-лицевої хірургії Анатолій Комок.

Також сьогодні медики витягли більше кілограма осколків із поранених під Авдіївкою, Пісками та "Зенітом" бійців. До Дніпропетровська привезли протягом дня вісьмох чоловік. Один поранений у вкрай тяжкому стані.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції