"Можна дістати навіть до Кримського мосту": стало відомо, завдяки чому Україна може деблокувати Чорне море

Дата публікації
Перегляди
51к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Можна дістати навіть до Кримського мосту": стало відомо, завдяки чому Україна може деблокувати Чорне море

Фото: Pexels

Для деблокади Чорного моря Україні потрібні реактивні системи залпового вогню MLRS. 

Про це в етері телеканалу FREEДОМ повідомив керівник безпекових програм центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.

"Щодо поставок протиторпедних ракет: процес триває. Наразі більше говорять про поставки британських та норвезьких ракет - вони меншого калібру, меншої дальності, але достатньо надійні. Тож, ми знайдемо, де їх застосувати. Щодо  MLRS - там є два варіанти їхнього комплектування: ближнього та дальнього радіусів дії. Тоді можна дістати навіть до Кримського мосту”, - розповів Павло Лакійчук.

Він також додав, що можливо, через 2-3 місяці Україна дійде до можливості отримання ракет типу “Гарпун”, які мають широке застосування. Поставки можливі як зі США, так і з третіх країн. Але офіційно це поки що не розглядається, сказав Лакійчук.

“Насправді розблокування чорноморських портів - проблема не лише України. Знищення чорноморського флоту - не єдиний шлях до їхнього розблокування. Експерти та політики кажуть про можливість захисту міжнародного судноплавства у Чорному морі силами НАТО, ЄС. Вони мають досвід конвойних операцій і здійснення коридорів для цивільних судів. Тож світ повинен визначитися: чи свобода судноплавства у морі та верховенство міжнародного права, чи диктат таких "царьків" типу Путіна”, - підкреслив керівник безпекових програм центру глобалістики “Стратегія XXI”.

Нагадаємо, що в Маріуполі кадирівці почали патрулювати вулиці.

Читайте також:

Понад 30 бойових кораблів російського флоту вийшли у Чорне море

Понад 30 бойових кораблів російського флоту вийшли у Чорне море
Наступна публікація