Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Муженко звинуватив політиків у перетворюванні Іловайської трагедії на фарс

Він закликав до об'єктивного і фахового розслідування невдалої операції.

Очільник Генерального штабу ЗС Віктор Муженко заявив, що готовий відповідати за всі свої рішення та розпорядження під час Іловайської операції.

Про це він написав у Facebook.

"Готовий відповідати за всі свої рішення та розпорядження, які віддавав, зокрема і за ті, що потягнули за собою втрати. Готовий обґрунтувати кожний свій крок", - зазначив Муженко.

Водночас він наголосив, що є різні рівні відповідальності різних посадових осіб – за операцію загалом, за конкретне виконання тактичних завдань, тож вона повинна бути розділена.

"В тому числі, потрібно розібратись в складі міжвідомчого угруповання, наскільки воно мало відношення до Антитерористичної операції. Чому ті добровольчі батальйони МВС, НГУ не були внесені до загального складу сил і засобів АТО? Чому вони дозволяли собі приймати рішення на рівні керівників і, можливо, навіть окремих керівників підрозділів – виконувати нам бойове завдання чи не виконувати його? Такого серед підрозділів Збройних Сил не було", - заявив начальник Генштабу, додавши, що сподівається на вивчення всіх цих умов.

Також Муженко наголосив, що ніхто не має права звинувачувати його та інших військових ЗСУ у бездіяльності під час операції в Іловайську.

"... звинувачувати в бездіяльності, вважаю, ніхто не має навіть морального права ні мене, ні штаб АТО, ні командирів підрозділів, ні військовослужбовців Збройних Сил, які брали участь і виконували відповідні завдання. У доцільності чи недоцільності тих чи інших рішень – можливо, так", - написав він.

На переконання Муженка, його діяльність має оцінювати не Генеральна прокуратура України, а відповідні суди.

"Маніакальне бажання різноманітних політиків і псевдоекспертів уникнути відповідальності за некомпетентне втручання у планування операції тактичного рівня, їхній маніпулятивний вплив на суспільство, фінансова залежність, корумпованість і жадібність перетворюють Іловайську трагедію на фарс. Тим самим вони чорнять пам'ять про справжніх воїнів, які віддали своє життя за Україну!", - підсумував Муженко.

Раніше Муженко визнав, що під час подій у Дебальцевому керівництво сектору припустилося кількох помилок

Залиште свій коментар

Вибір редакції