На Чернігівщині хлопчаки після окупації змайстрували справжній блокпост, щоб "захищати рідну Україну"

Дата публікації
Перегляди
5320
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Чернігівщині хлопчаки після окупації змайстрували справжній блокпост, щоб "захищати рідну Україну"

Блокпост, медпункт та казарми, а ще окопи, з яких добре проглядаються головні шляхи і все це для недитячої гри хлопчиків Нової Басані, що на Чернігівщині.

Діти, які місяць прожили під російською окупацією, захопилися не дитячими іграми - вони копіюють те, з чим  довелося їм жити та через що вони стали  "дітьми війни", йдеться в ТСН.  

Трійця  хлопчаків  - Назар Кебкал та брати Влад та Назар Замули  - суворі.  Всіх, хто проїздить повз їх пост беруть на олівець. «Щоб знати, хто виїжджав, скільки машин і людей взагалі», - пояснюють хлопчики.

Три кордони їжаків: дерев’яні зроблені  власноруч, металеві  - трофей.

Гратися у війну, каже мама Назара Кебкала, діти  почали після того, як   заглянули в очі справжній війні. «Коли бомбили нас вперше, то всі бігом до погребу, а він на ґанку співав гімн, ми його тягнемо, а він співає …  Навіть сусіди у погребі чули, як він співає, мені страшно було, а він завжди заспокоював, що все буде добре», - розповідає мама хлопчика.  

Після деокупації Нової Басані - десятирічний Назар Кебкал загітував  сусідських хлопчаків піти в тероборону, військовим він давно хотів  стати. «В мене просто прадід воював у Другу світову і він все діду розповів, а дід мені», - каже хлопчик.

Дід  Михайло не лише розповідав онукові  про ту  війну з фашистами, а й передав у спадок Назарові військові нагороди свого батька. Коробку із ними -  єдине, що хлопець взяв  із собою, коли виїжджав  із мамою після деокупації села.

До охорони своєї  вулиці  хлопчаки  підійшли серйозно, навіть  балаклав не знімають. Поруч польова кухня. «Сьогодні нічого (не готували – ред.) бо дощ , а так у нас картопля печена, яйця, сало поїмо просто з хлібом», - розповідають хлопчики.  

Є ї медпункт, але ним не користуються. З собою у хлопців аптечка і сухпайок. «Консерви, горіхи, цукерки, печиво. Карти, якщо буде сумно», - показують діти.  

Діти служать у теробороні: як хлопці захищають рідне село на Чернігівщині

Діти служать у теробороні: як хлопці захищають рідне село на Чернігівщині

Допитливі хлопці не раз обійшли всі околиці та дослідили спалену російську техніку. Знаходять і те, що пропустили піротехніки.

Вони ще малі, але вже - діти війни.  І за місяць окупації  відчутно подорослішали, кажуть їхні батьки. Чітко знають, хто ворог і не з чужих слів розуміють, що треба робити. «Захищати рідну Україну», - кажуть хлопчики.

Читайте також:

Рибалки на Київщині на своїх човнах евакуйовували людей і доправляли харчування, завдяки якому місцеві вижили

Світом шириться мавпяча віспа: захворіли переважно чоловіки, але встановити джерело зараження не вдається

Танкісти на Луганщині зупиняють наступи ворогів і часто самі опиняються під вогнем

Наступна публікація