На Дніпропетровщині повертають до зруйнованого рашистами району світло і тепло, шукають шляхи повернення зв'язку

Дата публікації
Перегляди
730
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Дніпропетровщині повертають до зруйнованого рашистами району світло і тепло, шукають шляхи повернення зв'язку

В Апостоловому створити Пункт незламності у школі зробити не змогли, бо шкіл там вже немає.

Криворізький район, що більше як пів року потерпав від щоденних обстрілів, тепер приймає нові виклики. До поруйнованих будинків з вибитими вікнами додалася ще й постійна відсутність світла, а разом з ним тепла та води, практично немає зв’язку, йдеться в ТСН.

Зеленодольськ, що на самому краєчку Дніпропетровщини, пів року був щитом усього Криворізького району. Останні два місяці з артилерії по ньому не гатили. Однак старі рани і досі непогоєні - чимало вікон вибиті, затягнуті хіба плівкою, а стіни зрешечені обстрілами. Люди, як можуть, приводять оселі до ладу, аби перезимувати. “Після обстрілу ремонтую балкон, це ще вікно стоїть, вікно теж поміняли, пластик поміняли. В хаті теж треба трошки ремонту зробити”, - показують постраждалі мешканці.

В будинку культури Зеленодольська облаштували Пункт незламності. Зараз світло в місті дали, тож люди розбіглися по домівках. “Тут у нас виведена мережа живлення, якою ми підключаємо наші генератори до того, щоб не створювати багато шуму в цих приміщеннях. Цей генератор працює чисто на опалення цього приміщення”, - показує міський голова Дмитро Невеселий.

Однак відсутність світла - то ще пів біди. Без електрики тут не працюють ані водопостачання, ані каналізація. “Ми підготували модульні туалети на вулицях, оснащені аварійним освітленням, аби люди могли відчувати себе в повній безпеці”, - додає мер.

Дуже часто, особливо в невеликих селах та містечках, Пункти незламності облаштовують у школах. Однак в Апостоловому зробити це неможливо, адже усі три навчальні заклади ще в липні знищили російські терористи, коли за одну ніч випустили по місту сім ракет.

Довелося імпровізувати і робити незламною поліклініку. Місцеві жартують, принаймні на аптечці зекономили. Але людей, які пережили обстріли, відсутністю світла не налякати. Вдень пункти майже порожні.

Що одна з найбільших проблем під час блекауту - це відсутність зв’язку, вже добре зрозуміли у Криворізькому районі. Тепер усі сили кинули, аби роздобути "Старлінки". “По можливості будемо встановлювати на кожний сільраді, в кожну громаду, в кожний старостат, щоб був зв'язок і з лікарнями, і пожежна безпека. Це питання наразі болісне, але ми його вирішуємо”, - каже голова місцевої ОВА Євген Ситниченко.

У Криворізькому районі діють 35 Пунктів незламності. Усі обладнані генераторами, невдові мають хоча б частково з’явитися і "Старлінки". Тож місцеві переконані - якщо пережили пів року щоденних обстрілів, витримають і блекаут.

Читайте також:

Харківську Північну Салтівку почали відновлювати, до деяких будинків вперше за багато місяців повернули воду

В Іспанії шукають відправника вже 6 листів із вибухівкою, які пов'язані з військовою допомогою Україні

Саміт НАТО узгодив допомогу для України: на що можемо розраховувати

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
730
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація