Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донбасі контрснайпери ліквідували ворожих стрільців, які ранили українських захисників

Військові розповіли про себе та свою роботу.

Ворожих стрільців, які 5 квітня на пункті пропуску Мар'їнка, серед натовпу цивільних, поранили українського прикордонника й бійця Збройних сил, ліквідували.

Більше вони не стрілятимуть, бо завдання з ліквідації виконали досвідчені майстри контрснайперської справи. Про те, що це за люди, як вони вираховують ціль та хто вирішує натиснути на гачок, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це, переважно – тиха й малопомітна сторонньому оку, робота. Майже весь час, пара: снайпер і його помічник – спостерігають. Усе для того, аби зробити, трапляється, єдиний за багато годин постріл.

"Якщо з'являється в спорядженні, зі зброєю, ми його ідентифікуємо як ціль. Тобто, той, хто може становити загрозу нашим позиціям, нашим військовим – його ми вже можемо усувати", - розповідає один зі снайперів.

Те, що вони роблять, нині - дуже потрібно на передовій. Їх потужна зброя здатна доправити кілька грамів убивчого металу у ціль з ювелірною точністю. Безпосереднє рішення натиснути на гачок – ухвалює сам стрілець. Та ще до натискання на гачок має бути впевненість, що ціль обрана вірно.

ВідеоВорожих стрільців, що ранили українських захисників, ліквідували контрснайпери

Минулої п’ятниці на пункті пропуску Мар’їнка серед натовпу цивільних поранили українського прикордонника й бійця ЗСУ ворожі стрільці. Більше вони не стрілятимуть, бо завдання з ліквідації виконали досвідчені майстри контрснайперської справи. На замасковану позицію разом зі снайперською парою вирушила ТСН.    

Ворожих стрільців, що ранили українських захисників, ліквідували контрснайпери

Як розповідають військові, на позиції треба жодним чином себе не видати. Курити – в жодному разі. Навіть обручку доводиться знімати, адже невдалий рух і відблиск може видати.

Кремезний і неймовірно сильний фізично "Американич", який вже 5 років, як снайпер, зізнається: у його пам’яті – кожне натискання на гачок закарбувалося назавжди.

"Спочатку мені було дуже важко – дуже добре пам’ятаю перший раз. Тричі дав людині шанс. Тричі спеціально промахнувся", розповідає він, але чи був четвертий постріл не зізнався.

Але, нині, на фронті, така ситуація, що бодай пара пострілів поспіль, з однієї позиції – неприпустима розкіш. Зазвичай, супровід у приціл ідентифікованої цілі триває не довше кількох секунд.

Підтвердження про ліквідацію на позиції ніхто не чекає. Це - небезпечно й відверто безглуздо. Адже, відповідь, не зважаючи на ретельне маскування, може прилетіти, мало не наступної миті. Головне завдання – група має повернутися цілою.

Саме такими – поодинокими й влучними пострілами, лише від початку року, наші снайпери - не раз карали ворожих стрільців. Зокрема на ділянці фронту від Мар’їнки і аж до узбережжя Азова.

Як повідомлялося, радник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що снайпер бойовиків "ДНР" відкрив вогонь по пункту пропуску "Мар'їнка". За його словами, пропуск осіб та транспортних засобів через КПВВ "Мар'їнка" рішенням штабу ООС тимчасово призупинено.

Залиште свій коментар

Вибір редакції