На Донбасі можуть запровадити фактичний воєнний стан без формального оголошення війни

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Донбасі можуть запровадити фактичний воєнний стан без формального оголошення війни

На Донбасі хочуть створювати військово-цивільні адміністрації / Фото: ТСН.ua

Верховна Рада взяла до розгляду законопроект про військово-цивільні адміністрації на Сході України.

Із 26 січня на Донбасі запроваджено "режим надзвичайної ситуації", а по решті території України оголошено підвищену готовність. Теоретично, це має спростити бюрократію під час евакуації, розташування та забезпечення їжею та ліками мирного населення.

Парламент нарешті взяв до розгляду закон про військово-цивільні адміністрації, які матимуть повноваження ледь не комендатур. Є версія, що таким чином у кількох районах Луганської та Донецької областей запровадять фактичний воєнний стан без формального оголошення війни. З іншого боку, на обстрілюваних землях люди стогнуть від безвладдя. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Законопроект про військово-цивільні адміністрації цього тижня прийняли до розгляду. Не виключено, що наступного тижня ухвалять загалом. Адміністрації – тимчасові уповноважені органи державної влади на час фактичної війни. За планом, їх створюватиме президент і через них керуватиме бурхливими регіонами. Поки що йдеться про кілька районів Донецької та Луганської областей.

На звільнених територіях планують створювати військово-цивільні адміністрації

На звільнених територіях планують створювати військово-цивільні адміністрації

Глави адміністрацій за повноваженнями будуть близькими до військових комендантів і їхня діяльність може обмежувати права людей, наприклад, запровадження комендантської години. Однак інакшого способу наведення порядку сьогодні керівництво країни не бачить. Особливо це стосується земель, жителі яких не визначилися, хто для них брат, а хто ворог.

Попередня влада регіоналів утратила на Донбасі свій авторитет, однак нова його ще не заробила. Центру конче потрібно засвідчити тут свою силу. Наразі ж тут розраховують лише на себе і на провидіння.

Більше подробиць дивіться в сюжеті кореспондента ТСН Сергія Швеця.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація