На Донеччині військові з прапором США обороняють колишній Нью-Йорк

Мало-хто на Донбасі пам'ятає історичну назву Новгородського.

Україна втратила шанс мати свій Нью-Йорк. Саме так раніше називалося селище Новгородське у теперішній прифронтовій зоні на Донеччині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свою нинішню назву український Нью-Йорк отримав уже під час комунізації – за Сталіна. На згадку про це військові поблизу вивісили на позиції разом із українським іще й американський прапор.

"Щоб їм пристрілюватися гарно було і брати поправку на вітер", - жартують військові. Хоча насправді – аби подратувати ворога. А виходить так, що й нагадати йому справжню, а не міфологізовану історію Донбасу.

Нью-Йорком цю місцевість наприкінці ХІХ століття назвав промисловець з Німеччини. Відкрив завод і заснував тут німецьке поселення. Після Другої світової війни усіх німців депортували. А у 1951 р. президія Верховної Ради УРСР селище перейменувала.

Тепер селище під дію закону про декомунізацію не потрапляє. Голова Микола Ленко каже, що місцеві не надто цікавляться історією та сприймають ідею повернення первинної назви. Грошей на це теж немає, але й не з'явиться, якщо нічого не робити.

"Була одна з гіпотез така. Кажуть, селище розвивалося, коли в нього було чоловіче начало – Нью-Йорк. Початок занепаду економічного стався тоді, коли стали називати середнім родом – Новгородське", - розповів мер.

Щоб хоч трошки наблизитися до історичного коріння у Новгородському вулицю Пролетарську перейменували у Нью-Йоркську. І вона тепер тут – найіноваційніша. За американські гроші тут повісили сонячні батареї. Вони живлять ліхтарі, і тепер, кажуть місцеві, на Нью-Йоркській вулиці вночі світло, як на Манхеттені.

Бійці ж, коли дізналися про історію Новгородського, кажуть, що тепер до прапору США на передовій додадуть іще й прапор ЄС – на честь засновника-німця. Мовляв, хай сепаратисти та росіяни по той бік фронту тепер казяться від люті.

Як відомо, Новгородське потерпало від обстрілів у грудні минулого року. Бойовики відкрили по селищу вогонь із забороненої мінськими угодами зброї.

Кореспонеднт ТСН Мар'яна Бухан

ВідеоУкраїна втратила шанс мати свій Нью-Йорк у прифронтовій зоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: