На Київщині місцеві депутати розділили землі АТОвців між собою

На Київщині місцеві депутати розділили землі АТОвців між собою

На Київщині місцеві депутати розділили землі АТОвців між собою

Воїнам землі не вистачило.

Шість гектарів землі за 20 кілометрів від столиці виділили самі собі депутати села Горенка. Це сталося ще навесні 2014 року, коли розпочалась АТО та Верховна Рада ухвалила закон про надання захисникам земельних ділянок, йдеться в ТСН.16.45.

Але коли військові повернулися додому - виявилося, що їм землі в рідному селі не вистачило.

За генеральним планом 2010 року на цій землі мав бути стадіон, дитячий садок, школа та клуб. Але навесні 2014 сільрада все змінила - територію розділили на 64 ділянки по шість соток і планувала віддати АТОшникам.

"Змінили цільове призначення і виділили, тільки не учасникам АТО, а самі собі. Ринкова вартість такої сотки – близько 3 тисяч доларів. Ці ділянки отримали ніби то учасники АТО. Ділянки отримали: дружина дільничного, син депутата. Син голови селищної ради отримав", - розповідає місцевий житель.

Житель Горенки Олександр Мальчевський демонструє ТСН список з 64 прізвищ. Усі власники ділянок - депутати, члени виконкому, їхні родичі, друзі та знайомі.

Чому в селі Горенка не реалізовують закон про надання учасникам АТО земельних ділянок

Чому в селі Горенка не реалізовують закон про надання учасникам АТО земельних ділянок

Поміж депутатами, та їхніми родичами, по шість соток землі отримало лише п'ятеро горенців, які воювали на Донбасі. Решті, а загалом отримати ділянки захотіли 26 АТОвців, не вистачило. У сільраді пояснюють, їхні заяви написані вже після того, як землю розподілили.

Володимир Кочерга, батько 29-річного Юрія, який від зими приходить до тями у військовому госпіталі. Майже рік він воював на Сході, повернувся з тяжким пораненням. Заяву сина на отримання земельної ділянки в рідному селі, розглянули, каже чоловік, але відмовили. Бо землі вже ніби-то немає. Натомість для родичів заступника сільського голови Тетяни Шепелевої сотки знайшлися.

Усе законно - твердить голова і колишній депутат сільради Дмитро Сакун. Згідно з офіційною випискою з земельного кадастрового реєстру, він також є власником однієї з цих ласих ділянок. Хоч сам це заперечує.

Наталя Бондаренко стала депутатом сільради вже після того, як землю поділили.

І вже другий рік разом з односельцями намагається повернути її громаді. Люди пишуть листи до Кабміну, президента, а ще судяться, але всі суди програють.

Коли знімальна група ТСН вже поїхала з Горенки, їм зателефонувала заступниця сільського голови Шепелева. І запевнила, що усім місцевим АТОвцям, які написали заяви на отримання ділянок, землю знайдуть і вже найближчим часом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація