На Київщині виявляють все нові тіла закатованих і вбитих, деяких шукали 70 днів, а когось досі не можуть упізнати

Дата публікації
Перегляди
5092
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Київщині виявляють все нові тіла закатованих і вбитих, деяких шукали 70 днів, а когось досі не можуть упізнати

Генпрокуратурою зареєстровано вже тисяча кримінальних проваджень про воєнні злочини Росії, через які загинуло 5 тисяч цивільних українців.

Лише на Київщині з окремих або братських могил дістали сотні українців. Один з останніх випадків - в селі Колонщина знайшли двох чоловіків, які 70 днів вважалися зниклими безвісти, родичі сподівалися, що вони в полоні. Однак експертиза показала, що вони були закатовані з особливою жорстокістю, йдеться в ТСН.

Лісовими стежками на краю села Колонщина Альона ходила не раз.70 днів її брата Івана Семенця не було ні серед мертвих, ні серед живих. Це давало надію, що він в полоні, але цього разу, коли вона пробиралась лісом крізь російську розбиту техніку, серце підказувало, що на їхню родину чекають трагічні новини.

«Думала, зараз приїду, хоча б це був не він, коли я побачила це пальто сіре. А потім я глянула на ці ноги, я знала, в чому він був взутий», - каже жінка.

Могилу посеред  лісу знайшов собака, а власник викликав поліцію. Альона була на ексгумації, їй важливо було все побачити на власні очі. Її брата не просто вбили, його жорстоко катували. «Ноги були зв'язані мотузкою товстою. Руки теж були зв'язані», - пригадує Альона.

На його пальті є прорізи від ножа на рукаві. Три дірки від куль, але вони не вбили Івана, він довго стікав кров'ю. Судмедексперт з'ясував, що смерть настала від 4-го поранення в голову. За що з особливою жорстокістю катували і вбили її 29-річного брата - Альона може висувати лише версії. «У нього не було зброї, у нього єдина була розряджена рація», - каже дівчина.

4 березня Іван Семенець, разом з Михайлом Дутчаком і Сергієм Мозолем поїхали на авто на околицю села Колонщина. Надійшла інформація, що рухається техніка окупантів, на той момент в селі не було справжньої тероборони. Це була самоорганізація чоловіків, вони були без зброї і захисту.

Цивільну автівку хлопців розстріляли. Однак через те, що в салоні не було слідів крові, а Михайла бачили живим в полоні, була надія, що чоловіків вивезли до Росії.

В сусідній будинок Богдана росіяни звозили усіх цивільних з розстріляних автівок, тут було понад 30 поранених жінок, дітей і чоловіків. Тут був і Михайло, але з будинку його забрали на наступний день і доля його була невідома до 14-го травня. Богдан йшов повз бетонний паркан і в кущах побачив чорні черевики.

«Тіло Михайла Дутчака знайшли ось майже через 70 днів, одяг був обгорівший, саме тіло в жахливому стані», - розповідає свідок.

«Наскільки нам повідомили, це була куля в скроню, там пів черепа немає», - розповідають рідні чоловіка.

Михайло - батько п'ятьох дітей: четверо синів, донька і дружина від березня на Прикарпатті чекали на звістки. Весь час вони сподівались, що чоловік живий.

Сергій Мозоль - третій чоловік із розстріляної машини - і досі вважається зниклим безвісти. У Генпрокуратурі кажуть, що процес ексгумації на Київщині наближається до завершального етапу. З братських та окремих могил дістали сотню вбитих цивільних.

«Зі ста ексгумованих осіб ми маємо 30, які не ідентифіковані, призначені ДНК-експертизи», - зазначають у відомстві.

Майже 2 тисячі цивільних тільки на Київщині загинули через воєнні злочини росіян. Ці вбивства розслідують в рамках 5 сотень кримінальних справ. Російських катів вдається ідентифікувати завдяки показам свідків, камерам відеонагляду, соцмережам, де росіяни не приховують своїх злочинів проти беззбройних українців.

«Підозра повідомлена 57 особам. Серед підозрюваних є затримані військовослужбовці, які вчинили військові злочини, а є ті, яким заочно (вручені підозри - ред.)», - зазначили в прокуратурі.

Читайте також:

На Херсонщині окупанти відправляють людей через мінні поля, а вцілілих розстрілюють

Нові рейки із "Азовсталі": найдовший трамвайний маршрут України з Києва до передмістя відновив роботу

В селі Мощун, яке росіяни знищили майже повністю, досі чекають на комісію, а поки лагодять залишки будинків

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація