Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Луганщині бойовики виганяють з будинків місцеве населення і не дають забрати власні речі

Ті, хто залишився після "наказу" у своїй оселі, загинули.

Бойовики так званої "ЛНР" виселяють із будинків, що розташовані на лінії розмежування, місцевих жителів і облаштовують у їхніх оселях свої позиції, йдеться у ТСН.16:45.

Так сталося в селищі Золоте. Населений пункт від початку війни поділений між українською армією і противником. Улітку військові відбили так зване "Золоте-4". Але бойовики полишати село не хочуть, тож вдалися до зухвалих методів - виганяти з помешкань людей і стріляти просто звідти.

60-річна жінка не показує свого обличчя, бо на окупованій території залишилися рідні. Себе називає Наталею. Вона вимушена покинути власний дім - за наказом бойовиків "ЛНР".

"В паніці, в шоці. Сваритись – нічого сваритись. Поїхали всі через Мар'їнку, через Первомайськ, через пункти пропуску", - каже жінка.

ВідеоБойовики "ЛНР" виселяють людей із будинків, розташованих на лінії розмежування

І облаштовують у їхніх оселях свої позиції. Так сталося в селищі Золоте. Населений пункт від початку війни поділений між українською армією і противником. Улітку військові відбили так зване "Золоте-4". Але бойовики полишати село не хочуть, тож вдалися до зухвалих методів - виганяти з помешкань людей і стріляти просто звідти. 

Бойовики "ЛНР" виселяють людей із будинків, розташованих на лінії розмежування

Її будинок - на крайній вулиці села Золоте-4. До цього літа воно було сірою зоною, потім населений пункт зайняли українські бійці. Але восени бойовики зайшли на околиці села і почали рити окопи просто перед парканом Наталі та її сусідів. Місяць тому заявили: хочете жити - тікайте. Побігли, каже Наталя, не всі.

"Ті, що залишились - одна пара. Ми їм пропонували і телефонували, вони наші знайомі. Може, ви чули, що вони загинули. Залишилися. Загинули і лежали 5 чи 6 днів", - розповідає Наталя.

Жінка з чоловіком, як і їхні сусіди, тікали швидко. Із собою взяли тільки те, що могли винести.

"Три подушки, дві ковдри. Все решта залишили – консервація, посуд, меблі, машинки пральні, швейні. Нереально це тачкою перевезти. Просто предмети першої необхідності", - додає жінка.

Золоте-4 бойовиків не цікавило три з половиною роки. Бо село розташоване в низині, а воювати в таких умовах важко. Але тільки-но в Золоте зайшла українська армія, противник активізувався. Нинішні провокації бойовиків націлені здебільшого на місцевих.

Золоте-4 за останні місяці стало суцільною лінією вогню. Бойовики точно знають, де живуть мирні люди, але все одно б'ють, провокуючи, по вікнах. Лише за останні два дні в один з будинків влучило дві кулі і вибило шибки.

Позиції бойовиків з оселі видно дуже добре. Мешканка квартири цього будинку розуміє, що стрілянина, зокрема, і по її вікнах - це провокація. Але українську армію за вхід у село не сварить. Каже, в самопроголошеній республіці жити не хоче. Але і їхати з власного дому теж не бажає.

А от Наталя, яку бойовики вигнали з оселі, вже наче змирилася з тим, що треба розпочинати нове життя. Волонтери надали її родині одяг і посуд. І нині шукають нове житло. У тому таки Золотому, але подалі від лінії фронту.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції