На Луганщині села поблизу лінії розмежування виживають на контрабанді
Місцеві скаржаться, що гуманітарна допомога приїздить рідко.
Військові кажуть про необхідність встановлення блокпосту
У селі Лопаскіне Луганської області, де у переслідуванні контрабанди гинули українські бійці, зараз запевняють – незаконної торгівлі немає, повідомляє ТСН.16:45.
Але водночас просять вояків - пустити на ріку хоча б один човен, аби побачити родичів чи купити хліба. Бо з вільної землі їжу їм рідко завозять.
"Так раз на тиждень! Жигулями привозять хліб! А зубна паста, а те-інше. Люди не можуть ходити. У нас нема транспорту. Дозволити чисто для селян - для 50 чоловік човен на ту сторону", - благають місцеві.
Військові кажуть, у цьому місці треба ставити блокпост. Адже разом із місцевими на контрольовану територію можуть їздити бойовики. Коли тут немає бійців батальйону "Київ-2", тут довжелезні черги тих, хто хоче потрапити на окуповану територію. Доправляють головно харчі. Але місцеві кажуть, серед них контрабандистів мало.
У сусідньому селі Лобачеве бійці "Київ-2" вже кілька разів рубали троси та електрику, аби щонайменше не живити за річкою блокпост бойовиків. Та до ранку, кажуть, хтось усе ремонтує. Поки військові чергують - переїзд завмирає, але ненадовго. Адже це прибутковий бізнес, зізнаються місцеві.
Заробляли до війни на переправі і сім'я Косових. У них на це були всі права. Але від початку окупації на місці їхньої переправи працюють інші, але платіжки, зокрема за електроенергію, приходять саме їм. Їх вони не оплачують понад рік, боргів накопилося на понад 20 тисяч.
Загнала у борги підприємців Косових односельчанка, яка за мирного життя була сільським головою. Під час війни в неї пішов бізнес. Магазини має по обидві боки фронту.
Колишній сільський голова Марина Романова наразі на окупованому боці і, поки тут військові, дістатися на цей берег не наважується. Але працювати її магазину на нашому боці ніщо не може перешкодити. Навіть відсутність документів.
Те, що Романова займається контрабандою, у селі всі розуміють, але не знають, що вона давно не сільський голова. Коли бойовики звідси пішли, їм призначили нове керівництво, але вони його не визнають.
Новий очільник майже три місяці після призначення приїхав знайомитися з селянами. Про контрабанду знає та обіцяє усе залагодити.
Військовий чиновник теж вважає, без блокпосту тут ладу не навести. І найближчим часом про це буде говорити з очільниками області.
Кореспондент ТСН Ганна Бока