На Луганщині військові зайняли п'ятиповерхівку і не впускають мешканців додому – правозахисники

Мешканці поскаржилися в прокуратуру і ВСП.

У селищі Золоте-4 Луганської області українські військові зайняли п'ятиповерхівку і не впускають додому її жителів.

Про це повідомляють "Новини Донбасу" з посиланням на Харківську правозахисну групу.

ВідеоЗаступник голови місії ОБСЄ прокоментував процес розведення військ і техніки в АТО

7 серпня військові не впустили місцеву жительку з чоловіком до під'їзду, де розташована їхня квартира. Подружжя дві ночі ночувало у сараї біля будинку. На питання про те, чому їх не впускають додому, військові відповіли, що це тепер військовий об'єкт і підвал будинку заміновано.

Мешканці поскаржилися в прокуратуру, Військову службу правопорядку та інші структури. Представники ВСП прибули на місце інциденту того ж дня, але в підсумку визнали дії військових законними і обгрунтованими.

Багатоповерхівка, про яку йде мова, раніше неодноразово обстрілювалася бойовиками "ЛНР". В результаті обстрілів один з під'їздів повністю зруйнований і в ньому ніхто не живе. В інших під'їздах поряд з місцевими жителями розташувалися військові.

Юрист Харківської правозахисної групи Федір Данильченко вважає, що дії військових підпадають під кваліфікацію складу злочину "Насильство над населенням у районі воєнних дій (ст. 433 КК України). За його словами, залучення винних до відповідальності перебуває у компетенції військової прокуратури України.

Залиште свій коментар