Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На машинах без скла і в лікарні без світла. Як працюють військові медики у фронтовій Авдіївці

Лікарі не нарікають на долю, хоча й визнають, що перевантажені.

Життя бійцям біля передових позицій АТО рятують медики, котрі до 2014 року працювали гінекологами, стоматологами і навіть ветеринарами. Однак нестача кадрів на передовій змусила їх перекваліфіковуватися на більш потрібні на війні спеціалізації, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Основна робота у військових медиків розпочинається із настанням сутінків. Із промзони привозять поранених. Між ними розриваються хірург, анестезіолог, медсестра і парамедик. Це і є склад медичної групи найближчої до лінії фронту лікарні в Авдіївці. Хто важче поранений – заносять у стабілізаційну. Хто легше – ним займаються просто у коридорі. "Коли потрібна допомога, ми, звісно, ідемо до місцевих, просимо, щоб нам допомогли. А от місця для усіх поранених іноді не вистачає", - визнає лікар Тарас Баран.

Відео Лікарі в зоні АТО розповіли про роботу та медичне обладнання на третій рік війни

Для екстрених випадків біля авдіївської лікарні чатує автобус із ліками, медичним обладнанням і навіть запасами крові. Його подарували іноземні волонтери. Обслуговують машину двоє парамедиків. Але цього замало. Щоби автобус дійсно став операційною і реанімацією на колесах, міг перевозити поранених з передової до лікарні, потрібні хоча б хірург і анестезіолог. Але таких мобільних кадрів держава поки не виділяє. "Для повноцінної роботи з порятунку і стабілізації важкопоранених тут є все", - визнає парамедик Аркадій Біцюра.

Поки операційна на колесах не виїзна, вона для лікарні інколи виконує функції генератора. Подає світло в операційну та реанімацію. "О першій ночі десь щось гепнуло. Зникло світло. Був випадок неординарний, проводили кесарів розтин – і виключилася електрика. Все підключили. Народилася дівчинка", - радіє лікар. Також від автобуса живляться холодильники. "Ми тут можемо перелити 21 людині. Ось це все забите плазмою. Це стратегічний запас міста мінімум на місяць. І якби ми не підключили, воно б розморозилося і пропало", - пояснює начмед "Українського медичного корпусу" Ростислав Зауральський.

На межі можливостей на передовій працюють не лише медики, а й техніка. Водій Василь зранку повернувся з авдіївської промзони – приїхав на побитій "таблетці" без лобового скла. Розповідає, що вночі гранатометний снаряд ліг поряд з машиною. Чекати, коли скло замінять, не збирається. Ввечері йому знову в рейс. "Так будемо їздити. Є плащі, окуляри – будемо їздити, возити", - каже він.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції