На межі гуманітарної катастрофи: Авдіївка залишиться без води, якщо бойовики продовжать обстріли

Дата публікації
На межі гуманітарної катастрофи: Авдіївка залишиться без води, якщо бойовики продовжать обстріли

pixabay.com

Жебрівський повідомив про домовленість щодо режиму тиші.

Авдіївка опинилась на межі гуманітарної катастрофи, оскільки води у місті залишилось на одне закачування, повідомляється у ТСН.16:45.

Авдіївка готується до автономного водопостачання. Воду підвозять цистернами, але її замало для прифронтового міста. Після тижня простою зранку 3 березня нарешті мають розпочати ремонтні роботи на Донецькій фільтрувальній станції, яка забезпечує водою Авдіївку, Ясинувату та частину Донецька. Очисна споруда зазнала руйнувань через обстріли 24 лютого.

Обстріли у районі Авдіївки не припиняються ані на годину уже дві доби поспіль. Сьогодні зранку бойовики вкотре обстріляли позиції українських військових, зокрема й Авдіївську промзону.

"Район Авдіївки. На цих рубежах бойові дії знову перейшли в майже цілодобовий режим. Противник веде вогонь з двох основних напрямків - східного (Ясинувата) та південного (н.п.Спартак). При цьому окупанти масово застосовують міномети, гармати, танки. Кількість випущених боєприпасів в наш бік уже йде на сотні", - повідомляє речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко.

Безперервні обстріли майже тиждень не дають ремонтникам наблизитись до Донецької фільтрувальної станції. Вона не працює уже тиждень після обстрілу, коли снаряди пошкодили хлоропровід, резервуари з чистою водою та виробничі споруди.

Через руйнування фільтрувальної станції Авдіївка готується до автономного водопостачання

Через руйнування фільтрувальної станції Авдіївка готується до автономного водопостачання

Сьогодні з російською стороною спільного центру з контролю припинення вогню нарешті вдалось домовитись про тимчасову тишу, повідомив керівник Донецької адміністрації Павло Жебрівський. Адже очисна станція забезпечує водою населені пункти по обидва боки лінії фронту.

"Російська сторона в СЦКК таки надала письмові гарантії режиму тиші в районі Донецької фільтрувальної станції. За попередніми оцінками, для відновлювальних робіт на ДФС потрібно 2-3 дні", - повідомив Жебрівський.

Сьогодні біля фільтрувальної станції побували сапери і провели розмінування території від снарядів, що не розірвались. Завтра, якщо бойовики дотримають слова, мають почати ремонт.

Прифронтова Авдіївка тим часом стоїть у чергах за водою. Ту, що за графіком подають у водогін, пити не можна. Та навіть такої води лишилось на одну подачу. Місто задіяло всі резервні джерела. Закуповують додаткові резервуари і возитимуть воду цистернами з сусідньої Карловки.

З водою нині допомагають волонтери та інші регіони, 18 тонн привіз Червоний хрест, на місці працюють три скважини, з яких люди отримують воду. Подавати останню закачку води планують у суботу вранці.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Наступна публікація