Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На окупованій Донеччині полоненого журналіста Асєєва засудили до 15 років

Україна неодноразово вимагала від бойовиків відпустити журналіста.

У так званій "ДНР" засудили до 15 років ув’язнення журналіста Станіслава Асєєва. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

"Підсудному призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 15 років з позбавленням права займатися журналістською діяльністю на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи строком на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму", - повідомила так звана "прокуратура", зазначивши, що засуджено журналіста було у серпні і вирок набув чинності.

Журналіста назвали винним у "організації екстремістського співтовариства", "шпигунстві", "підбурюванні до шпигунства", "публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності", "публічних закликах до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності".

Асєєв працював для різних українських видань як журналіст та блогер. Він зник без вісти в окупованому Донецьку на початку літа 2017 року. Згодом бойовики підтвердили, що журналіста ув’язнено за нібито шпигунство.  За місяць після арешту Асєєва показали по російському телебаченню - у відео він "зізнається" у шпигунстві. Та колеги журналіста впевнені, що це відео було записане під тиском і примусом.

Під час пресмарафону президент України Володимир Зеленський повідомив, що питання звільнення, зокрема, Асєєва з полону бойовиків обговорювалось під час перемовин у Мінську.

"Особливу увагу хочу приділити вашому колезі, кореспонденту Станіславу Асєєву, якому вчора виповнилося 30 років і який більше двох років перебуває у в’язниці "ДНР". Ми докладаємо максимальних зусиль для його повернення та повернення усіх наших громадян, громадян України", - сказав президент. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції