На окупованому Донбасі перебувають понад дві тисячі кадрових військових РФ - Україна в ОБСЄ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На окупованому Донбасі перебувають понад дві тисячі кадрових військових РФ - Україна в ОБСЄ

УНІАН

Росія продовжує активно забезпечувати свої сили на Донбасі озброєнням.

На території тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей у якості військових радників та інструкторів перебувають понад дві тисячі військовослужбовців збройних сил Росії.

Про це делегація України в ОБСЄ повідомила на засіданні Форуму безпекового співробітництва, пише "Укрінформ".

"На даний момент у тимчасово окупованих районах Донбасу, у підрозділах тилу та бойового забезпечення, як військові радники та інструктори перебувають 2100 військовослужбовців збройних сил РФ, а також 40 одиниць озброєння та військової техніки штатних підрозділів ЗС Росії", - заявили українські дипломати.

Вони зазначили, що Росія продовжує активно забезпечувати свої сили на Донбасі озброєнням, боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами через непідконтрольну уряду України ділянку державного кордону.

Так, 16 вересня до України через станцію "Червона Могила" в'їхали п'ять залізничних вагонів, наповнених боєприпасами. Того ж дня РФ направила через село Дякове, що у Донецькій області, чотири "КамАЗи", завантажені протитанковими ракетними комплексами 9К111-1 "Конкурс-2".

Згодом, 25 вересня через Дякове до окупованого Луганська попрямували 11 "КамАЗів" із боєприпасами для гранатометів СПГ-9 (4 машини) та гранатометів РПГ-8, РПГ-22 (7 машин).

Окрім того, 17 жовтня ще одну колону у складі танка, п'яти бойових броньованих машин та 16 вантажних автомобілів "Урал" помітили поблизу Савур-Могили після в’їзду в Україну з території Росії.

Українська делегація закликала СММ ОБСЄ вивчити ці факти та дати свою неупереджену оцінку. Також дипломати наголосили на тому, що Росія продовжує порушувати закріплені у Заключному Гельсінському акті основні принципи ОБСЄ щодо суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності кордонів.

Нагадаємо, що у середу, 11 листопада, у режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання конфлікту на Донбасі на рівні глав делегацій. Тривало обговорення за чотирма напрямами. Найбільших успіхів під час засідання досягли у гуманітарному напрямі. 

Українська сторона презентувала план дій щодо Донбасу

Українська сторона презентувала план дій щодо Донбасу
Наступна публікація