На передовій під Шевченка "заспівав" унікальний пес Патрон, який прибився до військових

На передовій під Шевченка "заспівав" унікальний пес Патрон, який прибився до військових

Бійці зізнаються, що вже не уявляють своєї служби без чотирилапого друга.

Фронтовий пес Патрон пройшов багато гарячих точок, був поранений, а нині живе на передовій у Троїцькому. Ситуація ж на цій ділянці фронту лишається напруженою, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Дивляться на нас сепаратисти та щось кажуть в рацію. Видно, бачать рух", - спостерігає в бінокль за ворогом військовослужбовець "Бас". І чітко характеризує те, що відчуває в такі моменти: "Злоба, неможливість зараз щось зробити". Він виїхав з рідного Донецька восени 2014 року, тоді ж уперше побачив іншу Україну – його прийняла Вінниця. "Після Донецька то був узагалі культурний шок, не бачиш це бидло з пивом, яке ходить по вулицях", - зізнається він.

У Троїцькому з бійцями живе пес Патрон, який співає та полюбляє Шевченка

У Троїцькому з бійцями живе пес Патрон, який співає та полюбляє Шевченка

Тепер разом на передовій і львів’яни, і полтавчани – всі побратими, ділять порівну солдатський пайок та гріються біля одного вогнища навпроти спільного ворога. "Воюють потихеньку, стрільби йдуть, якщо дозволять. Буде загроза життю – тоді відкривайте вогонь. Воно одиночне, але неприємно, діє на нерви", - зізнається боєць на прізвисько "Вандал". Від бойовиків летять кулі, а українські бійці на ту сторону посилають пісню – пес Патрон влаштовує справжні концерти. Щоби показати, як це відбувається, комадир Ден дістає корнет і гукає на собаку, той одразу біжить. Тоді грає на вірші Тараса Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий" - пояснює, що колись закінчив музичну школу, а про музичний інструмент згадав уже на фронті. "Я його тут знайшов. Хтось із хлопців віддав", - розповів він.

Корнет лишився від духового оркестру Гранітного для самодіяльності батальйону. Невдовзі під його звуки почав підспівувати собака. "Скрізь буває, де я їжджу, там і він. Собака роти, була контузія важка дуже", - каже військовий. На Луганщині Патрон і бешкетує, і знаходить чотирилапих друзів. "Шкарпетки, устілки тягає – на мінне поле заносить. Очі опускає", - розповів боєць на прізвисько "Гном". Але попри все, бійці зізнаються, що разом із тваринами служиться їм якось тепліше.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Повʼязані теми:

Наступна публікація