На Приазов’ї "ожила" ділянка фронту: військові кажуть про найпотужніший обстріл у році

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Приазов’ї "ожила" ділянка фронту: військові кажуть про найпотужніший обстріл у році

Операція об'єднаних сил / Facebook

Бійці на передовій вважають, що причиною тому стали "іспити" російських курсантів.

На приморській ділянці фронту знову залунали залпи далекобійної російської артилерії. Важкі снаряди переорали поля в околицях Водяного, поблизу Лебединського та біля Широкиного, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Учора ми стояли близько третьої години дня – прилетіло дві міни. Потім була перерва, і під вечір знову почав працювати АГС і стрілкотня", - розповів боєць із позивним "Ялта". Поодинокі дими після розривів гранат, які здіймались над Водяним вдень, просто ніщо, порівняно з канонадою попередньої доби, що лунала на Приазов’ї. "Учора вранці 120-й", - кажуть військові про приліт снаряду з ворожого боку.

На Приморській ділянці фронту знову залунали залпи далекобійної російської артилерії

На Приморській ділянці фронту знову залунали залпи далекобійної російської артилерії

Старі, ще зимові вирви, вже потроху починають заростати весняним цвітом, але на околицях Водяного почали з’являтися нові, велетенські рани у ґрунті від артилерійської зброї. Очевидці зізнаються, що під час потужних обстрілів під ногами тремтить земля: "За два дні вони сюди поклали 203 штучки – 82-й і 120-й". Хлопці кажуть, що такої потужної роботи ворожої артилерії на передовій біля Азовського моря не було від самого закінчення зими.

Атаки на українські позиції окупанти здійснюють із дуже близьких відстаней. "Вихід, дві-три секунди, приліт", - кажуть військові.  Такі обстріли вимагають влучності, адже передові позиції сторін дуже близько. Тож припускати, що вправно стріляють якісь "шахтарі" чи "трактористи" не доводиться – це вочевидь професіонали. Котрі, як і снаряди та техніка, з’являються в ОРДЛО через кордон із Росією.

Лялька-мотанка та м’який іграшковий ведмедик – повсякчас на бронежилеті у “Блискавки”. Зовні суворий й не надто схильний до сантиментів десантник припускає, що, можливо, саме ті, дитячі обереги напередодні відвели біду від нього самого й від його побратимів. "Лежали для евакуації ноші, влучання було поряд, осколками побило", - показує він наслідки обстрілу. Очевидних підстав влаштувати артилерійську навалу в окупантів не було – фронт багато місяців поспіль статичний, без будь-яких активних наступальних дій. "Ми перехопили, що до них приїздили, ну як, курсанти – здавали іспити", - каже "Блискавка".

Однак військовослужбовці запевняють, що для них насправді великого значення, хто саме стріляє, не має – той, хто по інший бік зі зброєю, однозначно ворог. "Противник є противник. Тому коли вони по нас ведуть вогонь, то ми відповідаємо – також його відкриваємо у відповідь", - розповів боєць ЗСУ із псевдо "Археолог".

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Наступна публікація