На усіх звільнених територіях фіксуються випадки сексуальної наруги над цивільними з боку окупантів

На усіх звільнених територіях фіксуються випадки сексуальної наруги над цивільними з боку окупантів

Фото: pixabay.com

Сьогодні важливо документувати такі злочини, ідентифікувати не тільки постраждалих, але й тих злочинців, що їх скоїли.

На всіх територіях України, які були звільнені від російських окупантів, зокрема у Херсонській, Харківській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Луганській областях, фіксується все більше випадків ґвалтування та глумління стосовно жінок, чоловіків, літніх людей, підлітків та дітей.

Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко в ефірі інформаційного телемарафону.

За її словами, злочини сексуального насильства над цивільними зараз фіксуються правоохоронними органами, Національною поліцією, органами прокуратури, а також громадськими організаціями, які часто є першими, з ким виходять на контакт постраждалі.

"Сьогодні важливо документувати такі злочини проти цивільних людей, ідентифікувати не тільки постраждалих, але й ідентифікувати тих злочинців, що їх скоїли. Сексуальне насильство під час війни – це військовий злочин або злочин проти людяності, який не має термінів давнини. За ці злочини несуть відповідальність і мають бути покарані не тільки безпосередні ґвалтівники, але й їхні командири, військове та політичне керівництво Російської Федерації. Вони або віддавали такі накази, або мовчазно погоджувались на катування і насильство по відношенню до українських громадян", - зазначила Левченко.

Урядова уповноважена закликала всіх постраждалих не мовчати, а повідомляти про випадки вчиненого російськими окупантами насильства на урядову гарячу лінію 15-47 або до правозахисників "Ла Страда-Україна" 116-123 (з мобільних телефонів).

Нагадаємо, російські окупанти зґвалтували у Бучі щонайменше 25 дівчат і жінок віком від 14 до 24 років, дев'ять з них вагітні.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація