На захоплених бойовиками донецьких шахтах масово затримують зарплати гірникам - Тимчук

Терористи продають видобуте вугілля до РФ.

На окупованих територіях Донецької області зростає невдоволення серед шахтарів, яким затримують виплати.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook нардеп, очільник Центру військово-політичних досліджень, керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

"Шахта "Іловайська" (н.п. Харцизьк, директор Дідур В.С., 500 співробітників), входить до складу ДП "Шахтарськантрацит" (н.п. Шахтарськ). Протягом 2014-2015 рр. на шахті обстрілами була пошкоджена трансформаторна підстанція, в результаті чого підприємство тривалий час перебувало без електроживлення, і, як наслідок, відбулося часткове затоплення виробок", - повідомив він, додавши, що керівництво шахти не мало можливості провести ремонт, щоб відновити роботу трансформаторної підстанції.

За даними Тимчука, наприкінці 2015 року підстанцію відремонтували, і з початку 2016 року шахта відновила видобуток вугілля марки "А" на 40-50% своїх потужностей.

"Заборгованість із поточної заробітної плати становить 2 місяці, середня зарплата перебуває на рівні 10-12 тис. руб. У результаті різкого зниження зарплати в колі працівників погіршуються соціальні настрої і ініціюються вимоги до профспілки з підвищення зарплати за курсом ½ рубля до гривні. Водночас, через побоювання арешту з боку силових структур "ДНР" (зокрема, співробітники "МГБ ДНР" на підприємстві залякують тих, хто виражає невдоволення, примусовими роботами в прифронтовій смузі), працівники профспілки жодних заходів щодо захисту інтересів працівників не здійснюють", - зазначив нардеп.

Окрім цього, як розповів Тимчук, у підконтрольному бойовикам Шахтарську на шахті "Шахтарська-Глибока", яка входить до складу ДП "Торезантрацит" і видобуває щодоби близько 1100 тонн вугілля марки "А", існує низка проблемних питань виробничого процесу, зокрема, відсутні лісоматеріали, запчастини для здійснення поточного ремонту обладнання в забоях.

"На шахті протягом останніх 3 років відбувалися періодичні скорочення працівників (2014 р. на шахті працювало 3,5 тис. осіб, а нині – 2,5 тис. - прим.). Заборгованість із виплат зарплати спостерігається від 2014 року, але поточна зарплата виплачується 2 рази на місяць без затримок. Щомісяця 10% працівників перебувають у примусових відпустках і отримують стабільну оплату 2/3 тарифної ставки. Середня заробітна плата на шахті становить 15-17 тис. руб.", - наголосив він, уточнивши, що продаж вугілля здійснюється на підприємства енергетики РФ і "ДНР".

Оперативные данные группы "Информационное Сопротивление". Российские оккупационные войска на Донбассе для обстрелов поз...

Опубликовано Dmitry Tymchuk 11 июля 2017 г.

Нагадаємо, раніше у розвідці розповіли про економічну кризу в ОРДЛО. Шахтарі вимагають від "ДНР" підвищення зарплати до рівня українських гірників.

Залиште свій коментар