Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Над їхніми головами просвистіла куля": спостерігачі ОБСЄ потрапили під обстріл в АТО

Це вже третій випадок за останні чотири тижні, коли біля патрулів ОБСЄ застосовують стрілецьку зброю.

17 березня куля зі стрілецької зброї пролетіла над головами спостерігачів СММ ОБСЄ, які проводили моніторинг дотримання режиму "тиші" поблизу окупованої терористами "ДНР" Ясинуватої.

Про це повідомили в прес-службі місії 18 березня.

"17 березня п'ятеро членів патруля СММ перебували (обабіч двох своїх автомобілів) за 15 км на північ від Донецька зі східного боку автодороги Н20, де вона перетинається з дорогою другорядного значення, що веде на схід до Донецької фільтрувальної станції, розташованої між підконтрольною уряду Авдіївкою та підконтрольною "ДНР" Ясинуватою", — уточнили в ОБСЄ.

Члени патруля СММ здійснювали моніторинг за дотриманням режиму тиші, коли над їхніми головами пролетіла куля.

"Об 11:45, поки чотири члени патруля СММ перебували за 2–3 м на північ, а ще один — за 5 м на південний схід від автомобілів, вони почули, як над їхніми головами просвистіла куля і в ту ж мить пролунав постріл зі стрілецької зброї за 100–200 м на південь від них. Усі присутні негайно сховалися з північного боку автомобілів Місії. Спостерігачі визначили, що постріл було здійснено у напрямку з півдня на північно-північний схід. Поки вони сідали в автомобілі, то почули ще один постріл зі стрілецької зброї за 100–200 м на південь", — розповіли в місії.

В організації наголосили, що спостерігачі здійснювали моніторинг дотримання режиму припинення вогню для забезпечення можливості проведення розмінування на території фільтрувальної станції та поблизу неї, а також відновлення водопостачання з обох боків лінії зіткнення.

"Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) сприяв отриманню гарантій безпеки. На місці були також присутні троє офіцерів СЦКК (двоє українських і один російський), четверо представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій і четверо членів бригади "ДНР" з розмінування", — додали у прес-службі.

"Згодом усі присутні, включаючи патруль СММ, залишили цей район. Ніхто зі спостерігачів не постраждав. Автомобілі Місії не було пошкоджено. Українські та російські офіцери з СЦКК повідомили, що серед їхніх співробітників також ніхто не постраждав. Це вже третій випадок у цьому районі за останні чотири тижні, коли поруч із патрулями Місії або об'єктами її власності застосовується стрілецька зброя", — резюмували в ОБСЄ.

Нагадаємо, на Донбасі можуть збільшити кількість спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і покращити їхню оснащеність. Про це заявив очільник організації, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц.

ВідеоСпостерігачі ОБСЄ заявляють, що Маріупольщина перетворюється на найгарячішу точку АТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції