Настала черга РФ виконувати свої зобов’язання щодо Донбасу - очільник МЗС Німеччини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За п'ять років війни на Донбасі загинуло понад 10 тисяч людей.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас вважає, що Росії час виконувати свої зобов'язання щодо врегулювання ситуації на окупованому Донбасі. На його думку, місцевому населенню потрібен режим тиші, а сам регіон потребує відновлення інфраструктури, знищеної окупантами.

Про це заявив міністр під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайко, передає УНІАН.

"В Україні вже п'ять років людей розділяє війна, під час якої загинуло понад 13 тис. осіб, і необхідно закінчити цю війну. Ми маємо кращу нагоду за довгий час щось змінити", - наголосив Маас.

Міністр відзначив, успіхи у процесі розведення військ на трьох ділянках, завдяки чому нині є можливість покращити ситуацію в регіоні. Разом з тим, на його переконання, настав час Росії виконувати взяті на себе зобов’язання щодо Донбасу.

"Важливі кроки зроблені і в Станиці Луганській, і в Золотому, і в Петрівському: було відведено війська, будують міст. Ми знаємо, що це дуже клопітка робота, але це дуже важливі зміни для людей. На нашу думку, зараз черга за Росією реалізовувати перемовини", - підсумував Маас.

Як повідомлялося, пресслужба президента Володмира Зеленського підтвердила, що зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у "нормандському форматі" відбудеться 9 грудня. Згодом цю дату також підтвердили у Кремлі. 

Раніше 16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей. 

Відео На засіданні ТКГ у Мінську було знято всі перешкоди на шляху до зустрічі у "нормандському форматі"

Засідання тристоронньої контактної групи відбудеться сьогодні в Мінську. Перемови підгруп уже розпочалися. Засідання триває на тлі розведення військ на Донбасі. Саме це - одна з умов зустрічі лідерів Нормандського формату. Також, імовірно, говоритимуть про обмін полоненими. 

На засіданні ТКГ у Мінську було знято всі перешкоди на шляху до зустрічі у "нормандському форматі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції