НАТО готується визнати Росію "прямою загрозою": як відреагували у Москві

Дата публікації
Перегляди
11к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
 НАТО готується визнати Росію "прямою загрозою": як відреагували у Москві

Фото: Associated Press

В оновленій Стратегічній концепції Північноатлантичного Альянсу, що має бути ухвалена на саміті НАТО в Мадриді, Росія буде визнана "прямою загрозою". 

У новій Стратегічній концепції НАТО визначить найкращі шляхи підтримання країн-сусідів, "вразливих до примусу й агресії". 

Про це з посиланням на представника Альянсу повідомляє Bloomberg.

 У Росії відповіли, що в такому разі доведеться відповідати зазначеному статусу, пише Інтерфакс.

"Будемо їм створювати безпосередню загрозу, щоб бути на висоті цієї оцінки", - заявив заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков, коментуючи інформацію про оновлення стратегічного документа НАТО.

Стратегічні концепції НАТО — це рамкові документи, які характеризують діяльність Альянсу на світовій арені. Останній такий документ був ухвалений 2010 року: там йдеться про "стратегічну важливість" відносин Альянсу і РФ та наміри їх розвивати.

Найближчий саміт НАТО має відбутися у червні 2022 року в Мадриді. У ньому також братиме участь президент України Володимир Зеленський.

Раніше повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив переконання, що Україна здатна перемогти у війні проти Росії.

"Війна Росії в Україні йде не так, як планувала Москва. Росія не досягає своїх стратегічних цілей. Путін хотів завдати поразки Україні, зруйнувати НАТО та розділити Північну Америку і Європу. Але Україна стоїть, НАТО сильніше, ніж будь-коли, Європа та Північна Америка міцні. Україна може виграти цю війну", - сказав Столтенберг.

Керівник української розвідки Кирило Буданов повідомив, що війна в Україні переломного моменту досягне у серпні, а до кінця 2022 року може закінчитись. 

А міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що після низки провалів військ РФ та стримування українськими військами росіян, зокрема в Маріуполі та на Сході, починається новий етап.

"Ми змусили її (Росію - ред.) знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав", - додав міністр.

Історичний день: Фінляндія офіційно подає заявку на членство в НАТО

Історичний день: Фінляндія офіційно подає заявку на членство в НАТО

Читайте також:

Наступна публікація