НАТО не згодне з критикою щодо допомоги Україні: заступник генсека Альянсу пояснив позицію країн-партнерів

Дата публікації
Перегляди
15к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
НАТО не згодне з критикою щодо допомоги Україні: заступник генсека Альянсу пояснив позицію країн-партнерів

Фото: Associated Press

Північноатлантичний альянс не згоден з критикою, з якою він зіштовхнувся щодо рівня допомоги Україні.

Представники НАТО вважають, що роль Альянсу потрібно розглядати у комплексі з усією допомогою від міжнародних партнерів.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” повідомив заступник генсека НАТО Мірча Джоане.

За його словами, у НАТО є згода про, так би мовити, “розподіл ролей”. Альянс зі свого боку надає Україні нелетальну допомогу, а країни-члени Альянсу - зброю, яка вражає російських окупантів.

“Зрештою, що важливіше для вас самих: цей розподіл, чи вам цікавий кінцевий результат, тобто надана Україні допомога? Тому я раджу друзям у Києві сприймати нашу допомогу в цілому”, – заявив Мірча Джоане.

Він також додав, що західні партнери надають Україні зброю - зокрема у сфері захисту від кібератак, протидії дезінформації. Крім того, підтримують економічну стабільність, резервують гроші на післявоєнне відновлення країни.

Окремо він відзначив, що союзники розподілили ролі допомоги так, щоб зустрічі “Рамштайну” для підтримки України не координувалися через Альянс.

“НАТО – це організація, на якій зав’язані ризики, і ми маємо найретельніше уникати ескалації та можливості війни між Росією та НАТО, яка не піде на користь нікому. За всієї поваги до України, але наше завдання номер один – це захист мільярда людей, що живуть на просторі НАТО. Але я нагадаю, що нещодавня зустріч контактної групи з підтримки України, тобто "у форматі Рамштайн”, відбувалася тут, у штаб-квартирі НАТО, перед міністерським засіданням Альянсу", – підкреслив заступник генсека НАТО.

Нагадаємо, що генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав війну Росії проти України агресивною війною, в якій обидві сторони не рівні.

Читайте також:

Чи будуть робота і зарплати: прогнози від бізнесу

Чи будуть робота і зарплати: прогнози від бізнесу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація