Найближчі два місяці на фронті будуть найтяжчими: військовий пояснив причину 

Найближчі два місяці на фронті будуть найтяжчими: військовий пояснив причину 

Ситуація на фронті є вкрай складною, але далеко не катастрофічною / Фото: Associated Press

Росія скористалася моментом і намагається просуватися вперед.

Ситуація на фронті змінилася через затримку західної допомоги, росіяни почали наступати на окремих ділянках.

Про це ТСН.ua повідомив командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92-ї ОШБр Юрій Федоренко.

"Пропоную на ситуацію подивитись комплексно. Взагалі, що відбулося? В зв'язку з тим, що Сполучені Штати Америки затримували пакет військової допомоги, противник усвідомив, що ми не можемо його інтенсивно вражати. І відповідно, знищення української державності - це завдання для противника залишається незмінним і основним, розділив на певні етапи.  Окупація Донецької і Луганської областей є одною з пріоритетних. Незважаючи на те, що в нас брак боєприпасів, що противник підготував живу силу, накопичив і відремонтував техніку, йому не вдавалося довгий час здобути будь-яких тактичних суттєвих успіхів на полі бою. Певні тактичні успіхи мав, але Часів Яр до 9 травня не взяли. Якщо казати про Покровськ, наступальні дії їхні не завершились так, як противник визначав для себе - з повним виходом до Покровська", - сказав він.

Федоренко також зазначив, що противник приймає рішення - доки у нас брак боєприпасів, накопичення відбудеться за два місяці максимально, противник приймає рішення - угрупування підготовлене задіяти на Харківському напрямку. 

"Які він завдання вирішує? Завдання перше - він відтягує потужні бригади з донецько-луганського напрямку, розпорошує Сили оборони. Друге - він пробує на міцність, а що ж у нас з укріпрайонами, як взагалі почуває себеХарківська область, і намагається максимально зреалізувати проходження до міста Харкова, пішов у напрямку Стрілече, Глибоке.  Також дуже важливо противнику було зайти саме до Вовчанська, оволодіти цим плацдармом для подальшого просування в тил угрупування наших військ. Паралельно тривають активні штурмові дії в напрямку Куп'янська. Це все один глобальний задум.  Чи достатньо угрупування противника, 60-70 тисяч живої сили, для того, щоб повною мірою окупувати Харківську область і вийти на адміністративні межі міста Харкова? Ні, цього недостатньо. Чи достатньо це для того, щоб утримувати наші сили, засоби, і спробувати утворити плацдарм для заходу в тил нашим силам? Так, цього може бути достатньо. Тому ведеться системна робота по знищенню противника, і кожен з нас усвідомлює що найближчі два місяці на фронті будуть найтяжчими", - додав він.

Раніше ТСН.ua писав про наступ росіян на Харківщині. Більше про це читайте у новині.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація