Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найгірший жах найманців РФ. Що слід знати про переваги та недоліки "Джавелінів" для ЗСУ на Донбасі

Зброя може розташовуватися на території Львівської області під пильним оком американців.

Цього тижня президент Петро Порошенко підтвердив отримання від Сполучених Штатів Америки протитанкових комплексів "Джавелін"

Як зазначається у сюжеті ТСН.Тиждень, інфрачервона головка самонаведення дає змогу обстріляти танки за принципом "вистрелив-забув". Розумна ракета, зафіксувавши об’єкт, вестиме його, поки не знищить, навіть якщо танк буде всіляко ухилятись. І головне - стріляти можна з-за будь-якого укриття. Де б не був сам стрілець – ракета бере різко вгору, аж на 160 метрів, а з висоти польоту летить у точку націлювання. Вражати ціль буде з висоти у найменш захищену ділянку поверхні. При цьому стрілець може сховатися від миттєвої ворожої відповіді.

Кремль зробив усе, щоб зірвати поставки "Джавелінів".

"Це було предметом довгих перемовин, поки в 2017 році президент не ухвалив рішення про передачу "Джавелінів" Україні. Вони були доставлені кілька тижнів тому", - повідомляла Гізер Нойєрт, речник Держдепу США.

Найгірший жах російських найманців стає реальністю. 35 бойових пускових установок, до яких у комплекті буде йти по шість ракет до кожної. До цього буде ще дві установки, які підуть на запчастини. Контракт складає 47 мільйонів доларів. В світових масштабах торгівлі зброєю - це крапля в морі. Але для Києва - потужний сигнал підтримки і надійний захист. "Джавелін" виграє у двобої з танком майже зі 100%-ою ймовірністю. Відтак, якщо російські танкісти отримують наказ про наступ, то стануть смертниками, вважають експерти.

"Це робить неможливим сценарій російського наступу. Це паралізує будь-які масштабні наступальні дії російської бронетехніки на фронті", - сказав Юрій Бутусов, аналітик.

На передовій в основному використовують систему "Фагот", яка була зроблена ще за радянських часів. "На відміну від "Джавеліна", цією ракетою треба керувати. За нею тягнеться тоненький дріт до самого моменту зустрічі з ціллю. Отже, на відміну від операторів "Джавеліну", бійці не можуть так швидко втекти з позиції. Стрілець керує ракетою під час польоту. Поки вона летить, бійця може виявити противник. І тоді позицію накриють мінометами. 

Пусковий пристрій вагою в 22 кг - це не те, з чим хочеться пробігти марафон. "Джавелінівський" командний блок важить втричі менше. І система "Фагот", і навіть її сучасна вітчизняна реінкарнація "Стугна" вражають ціль винятково у лоб. "Джавелін" заходить на ціль зверху, наче яструб, і влучає в найнезахищеніше місце - командирський люк. Вижити в танку майже неможливо. Але за всіх переваг "Джавелін" ефективний на відстані до 2,5 км, що означає, що вирішальним чинником у герці з танком є не "Джавелін", а той, хто з нього стріляє, бо відстань до ворожого танка критично мала.

Командир батальйону 24 бригади Юрій Мадяр вважає, що пуски потрібно проводити із так званої сірої зони. "Людина має бути не те, що смілива, а безбашенна, тому що треба вийти за передній край оборони в "сіру зону", а це великий ризик", - додав він.

Навряд чи людина це зробить з "Джавеліном" на плечах, якщо вона ніколи не виходила на таку дуель. Тож якщо на полігоні готують стрільців, які жодного дня не були на фронті, це зведе нанівець всі переваги диво-зброї. За інформацією ТСН.Тиждень, операторів "Джавелінів" готували ще з грудня минулого року. Місце зберігання ракетних комплексів не розголошують. 

Підготовкою українських розрахунків керував генерал-лейтенант Сергій Наєв, командувач Об’єднаних Сил. З цього тижня саме він керує військовою операцією на Сході.

Сергій Наєв заявив, що наразі протитанкових засобів "Джавелін" в його підпорядкуванні немає. 

Ще в січні американський Wall Street Journal писав, що "Джавеліни" не потраплять на фронт, а зберігатимуться в одному з навчальних центрів під наглядом американських військових. Якщо це так, то одним із місць, ймовірно, може бути Яворівський полігон. У такому разі, ракети розташовані за півтори тисячі кілометрів від фронту. Тому перевага "Джавелінів" поки лише є політичною. Але в якій би точці України вони не зберігалися, це тільки перша ластівка. За нею крізь прочинені двері в країну зайде американська оборонна продукція на 300 млн дол

Андрій Цаплієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції