Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найманець з Киргизстану розсекретив зарплату "ЛНРівців" і покарання за спроби втекти

Дезертири, які вирушили додому, загадково зникають.

Бойовики, які ведуть бої на Донбасі, із затримками отримують щомісячну зарплату з Росії.

Про це в інтерв'ю службі радіо "Свобода" у Киргизії повідомив найманець Намас, який брав участь у бойових діях в Луганській області з серпня минулого року.

За його словами, з жовтня в "ЛНР" почали формувати повноцінну армію.

"Там навіть у них є "міністерство оборони", військова комендатура, але це все зосереджено в "народній міліції". Рядовий отримує 400 доларів в місяць, офіцерський склад - близько 500 доларів. Найманці залежать від збитої техніки, і так далі", - розповів він, уточнивши, що гроші йдуть з РФ.

Зокрема, Намасу вдалося побачити дуже багато рапортів від місцевих жителів, які прийшли заради грошей в "армію ЛНР" під час перемир'я.

"Вони думали, що війни немає. Отримували гроші. Але коли бойові дії поновилися, їм здалося, що мало платять і ризик дуже великий. В основному, вони почали йти", - зазначив найманець з Киргизстану.

При цьому він додав, що з грудня 2014 року виплати взагалі припинилися.

"В цей час усі були на полях, воювали... Наскільки я пам'ятаю, поки Дебальцеве не взяли, нічого не платили. Всі були на полях, була польова кухня. Йти було марно, тому що, якщо людина не хоче служити прямо на бойових позиціях, це може для нього дуже плачевно закінчитися. По-перше, вони не можуть спокійно доїхати додому - по дорозі можуть загадково зникнути. Є й інші психологічні методи. Найголовніше - їх не відпускають. Садять на гауптвахту, змушують розвантажувати боєприпаси. Це взагалі дуже страшна непосильна праця", - згадує Намас.

Крім того, найманець додав, що покинути окупований Донбас він вирішив через те, що став жертвою пропаганди, яку дивився по російським каналам.

Як повідомлялося раніше, строковик з Бурятії розповів моторошні подробиці танкового бою з українцями під Дебальцевим.

Залиште свій коментар

Вибір редакції