Наймолодшого захисника ДАП "Сєвєра" вшанували зіркою Героя, але не визнали учасником АТО

Загиблого 18-річного "кіборга" шанують у рідних Сумах.

Герой України, наймолодший "кіборг" Сергій Табала, іменем якого вже назвали вулицю, а речі забрали до музею, досі не визнаний учасником бойових дій. За час, що минув після загибелі бійця, його родина так і не отримала грошової підтримки від держави, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сергій рано втратив батька, мама поїхала на заробітки до Польщі – виховувала онука бабуся Людмила Анатоліївна. На її дивані ледве вистачає місця для його відзнак - нагорода за Донецький аеропорт, орден народного героя, медаль за жертовність та любов до України, посвідчення наймолодшого з почесних мешканців міста Суми. Це все докази мужності хлопця, який почав боротьбу за свободу раніше, ніж став повнолітнім. "На Майдан він поїхав хлопчиком, а приїхав чоловіком. Я ще такого не бачила", - зізнається Людмила Шепотько.

ВідеоНаймолодшого кіборга Донецького аеропорту досі не визнали учасником бойових дій

18-річним Табала поїхав уже на війну, під час ротації в термінал Донецького аеропорту був поранений, але втік з госпіталю, заїхав додому, сам зняв собі шви. Ще до війни та революції "Сєвєр" зробив татуювання: "Слава Україні – Героям Слава". Завдяки написам тіло впізнали після загибелі, бо його розірвало пострілом зі 100-міліметрової "рапіри".

На його поховання прийшли тисячі людей. Через два роки президента наказав присвоїти Сергію Табалі звання Героя України. Порошенко та Табала за життя бачились – друзі Сергія розповідають, що саме "Сєвєр" 1 грудня 2013 року спустив майбутнього президента з трактора під час сутичок на Банковій. Вже посмертно Табалу визнали ветераном війни, але статусу учасника бойових дій він так і не отримав. Мати Сергія змушена, як і раніше, їздити на заробітки за кордон. Бабуся каже, що право на матеріальну компенсацію від держави їй не підтвердили. Він воював не за гроші – наголошує бабуся. Але вона не розуміє, чому вихованого нею героя обділили.

Порошенко нагородив загиблих "кіборгів", яких донедавна вважали зниклими безвісти

У рідних Сумах його памятають. Колишня вулиця Паризької комуни тепер носить його ім'я та позивний. На його школі – ще одна меморіальна дошка. Всередині, у музеї, його світлини та прапор. До алеї героїв, де поховано "Сєвєра", регулярно приходить Стас – Сергій нянчив його, коли й сам був малим. Двоюрідний брат хворіє, і смерть Сергія пережив дуже важко. Згадує, як вмовляв брата не їхати не фронт, але той був невблаганний. У своїх щоденниках "Сєвєр" писав, що тепер його брати – це ті, хто став до зброї поруч із ним.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: